Očekuje se da prvi urod čili papričica, jedne od najpopularnijih biljaka u regiji, stigne ovog mjeseca. Postoje neka pravila za uzgoj paprike koja bi svatko tko ima vrt trebao znati. Danas vam donosimo nekoliko savjeta vezanih uz najbolje usjeve paprike…

Pripremite se za veliku žetvu sa svojim biljkama paprike. Unošenje ovog potpuno prirodnog gnojiva u tlo može povećati prinose. Ovo je isplativa i vrlo učinkovita opcija za organsku gnojidbu. Ne zaboravite slijediti smjernice YouTube kanala za jednostavno i jednostavno. Nema potrebe trošiti na skupa gnojiva kada možete jednostavno napraviti vlastitu mješavinu. Započnite skupljanjem drvenog pepela, lako dostupnog i jeftinog sastojka u kuhinji. Pomiješajte ga s ostalim sastojcima kako biste upotpunili smjesu.


Za izradu gustog pripravka trebat će vam 1 kilogram drvenog pepela i žlica sode bikarbone. Drveni pepeo treba pažljivo usuti u odgovarajuću posudu, a potom pomiješati sa sodom bikarbonom. Kod korištenja ove mješavine ključno ju je sipati neposredno ispod baze svake biljke paprike, pazeći da se izbjegne izravan kontakt s biljkom. Ova snažna mješavina sastojaka ne samo da osigurava optimalnu prehranu vašim paprikama, već ih i štiti od štetočina. Slijedeći ovu metodu, velika žetva je gotovo zajamčena. Za više pojedinosti svakako pogledajte videozapis koji se nalazi na kraju članka. Dolazak dobre žetve najavljuje eksploziju hranjive hrane.

Jeste li zainteresirani za perspektivu povećanja proizvodnje paprike? Dajući ovo domaće gnojivo velikodušno vašim nježnim biljkama, one će izraziti svoju zahvalnost obilnom žetvom. Ako ga odlučite probati, čeka vas izdašan čili! Kako biste osigurali obilnu žetvu, jednostavno nanesite ovo jednostavno gnojivo bogato hranjivim tvarima izravno na korijen svake biljke paprike. Za optimalan rast i razvoj korijena najbolje je pognojiti papriku odmah nakon sadnje. Nakon 7-10 dana treba primijeniti prvu rundu gnojiva na korijenje, usredotočujući se na osiguravanje početne opskrbe dušikom.

Za usjeve paprike potrebna je velika količina dušika za rast nadzemnih dijelova. Kako bi se ispunili ovi precizni zahtjevi, preporučuje se peletirani konjski ili kravlji gnoj i peletirani kokošji gnoj. Stajnjak je vrijedan izvor dušika, neophodnog za rast biljaka. Da biste napravili gnojivo bogato hranjivim tvarima, trebat će vam 10 litara vode. Preporuča se koristiti oko 100 grama peleta za goveda, konja ili kokoši, što je ekvivalent jednoj šalici granuliranog gnojiva. Evo uputa za korištenje ovog gnojiva:

Započnite punjenjem kante vodom, a zatim pospite granuliranim gnojivom. Ostavite gnojivo da se namače 4 sata kako bi se osiguralo potpuno otapanje. S ovom količinom možete uspješno uzgojiti oko 20 grmova. Prije primjene gnojivo dobro promiješajte i u korijen svake biljke ulijte oko pola litre gnojiva. Prije gnojidbe zalijte biljke paprike kako biste bili sigurni da je tlo dobro vlažno. Kada se amonijak i limunska kiselina povežu, dolazi do kemijske reakcije. Ovaj proces zahtijeva dobivanje 10 litara vode.


Potrebna je jedna žlica limunske kiseline i dvije žlice 10% otopine amonijaka. Za učinkovito korištenje ovog proizvoda preporuča se u za to predviđenu posudu uliti 10 litara vode i dodati jednu jušnu ​​žlicu limunske kiseline i dvije jušne žlice 10% otopine amonijaka. Sastojke dobro promiješajte, pazeći da svaki korijen paprike bude ravnomjerno obložen s pola litre dobivenog gnojiva. Kako bi se poboljšao učinak gnojidbe paprike, preporuča se dodati ureu prilikom gnojidbe. Da biste to postigli, samo dodajte žlicu uree u smjesu. Ovaj proces zahtijeva upotrebu 10 litara vode.

Za optimalno upijanje preporuča se prskanje listova otopinom uree jer se tako brže i učinkovitije upija. Za najbolje rezultate preporuča se postupak inseminacije provesti navečer ili rano ujutro. Kako biste osigurali idealan rast paprike, važno je paprici osigurati tlo s pH u rasponu od 6,5 do 7. Ako vam tlo postaje kiselo, možete pripremiti i nanijeti mješavinu od 10 litara vode i pune šalice krede. Za korištenje priloženih uputa, jednostavno sipajte prah krede u kantu napunjenu vodom i miješajte dok se potpuno ne otopi. Kako bi se potaknuli idealni uvjeti za rast biljaka paprike, preporuča se ravnomjerno rasporediti otprilike jednu litru otopine ispod korijenskog sustava svake biljke.

Ova tehnika primjene učinkovito smanjuje kiselost tla, stvarajući okruženje pogodnije za optimalan rast paprike. Osim toga, popularna tehnika koju koriste uzgajivači paprike je pokrivanje biljaka materijalima kao što je slama, koja ima dvostruku svrhu zadržavanja vlage i prirodnog sprječavanja rasta korova.

Ads