Dok mnogi pretpostavljaju da je šutnja jednaka mudrosti, psiholozi upozoravaju da bi dijeljenje ovih 7 stvari s kolegama s posla moglo biti opasno ako im otvorite svoj um. Evo sedam stvari koje ne smijete nikome reći, pogotovo onima s kojima radite: ono što psiholozi imaju za reći je vrijedno.
Komunikacija na poslu ne nalaže izlaganje pravih osobnih aspekata vašeg unutarnjeg ja. Psiholozi preporučuju izbjegavanje razgovora o ovih sedam stvari s kolegama na poslu, osobito u profesionalnom okruženju. Postavljanje zdravih granica i poštivanje osobnog prostora među najboljim su postupcima za vašu dobrobit i dobrobit onih oko vas.
Evo o čemu ne biste trebali razgovarati na poslu: Vaše najdublje sumnje. Svi imamo vremena za pitanja, ali to ne treba širiti među svim ljudima. Onog trenutka kada svoju ranjivost podijelite s pogrešnim ljudima, mogli bi vas iskoristiti. Možda zvuči slabo, ali to nije uvijek točno. U većini slučajeva pametnije je razgovarati o njima s nekim u koga stvarno vjerujete ili im se sami obratiti.
Usredotočite se na samoprihvaćanje. Postaje vrlo zanimljiv paradoks, kako je primijetio Carl Rogers, da se “prihvaćajući sebe onakvim kakav jesam, mogu promijeniti”. Pogreške iz prošlosti Pogreške iz prošlosti su više lekcije nego identitet srama. Puno puta davanje do znanja svima o vašim pogreškama doprinosi nepotrebnoj pristranosti. Primjerice, poslovni čovjek je sa svojim kolegama podijelio jednu veliku grešku koju je napravio u karijeri. Umjesto da su bili obasuti pohvalama za poštenje, skepticizam je obojio odgovore.
Savjet: pogreške smatrajte prilikama za rast, a ne teretima koje treba nositi. Kao što je Freud slavno primijetio: “Gledajući unatrag, godine nevolje izgledaju najljepše.” 3. Snovi koji vam najviše znače su osjetljivi entiteti koji trebaju sanjanje, brigu, fokus i povremeno tišinu.
Prilično je važno povjeriti se ljudima koji će vas uzdići, a ne onima koji će najvjerojatnije srušiti vaše uvjerenje. Mogli bi vas zbuniti ili vjerojatno kritizirati, snižavajući tako vaše samopouzdanje i usporavajući vaš rast. Savjet: birajte mudro. Držite se tih snova i dijelite ih samo s nekim tko ima istu vatru.
Stvarnost novca Novac je uvijek osjetljiva, nijansirana tema. Iskreno pričanje o financijskoj zbrci u kojoj se nalazite dovodi do ljubomore, natjecanja ili čak pokušaja manipulacije. Psiholog Daniel Kahneman tvrdi da su ljudske misli o novcu često iskrivljene, što dovodi do potencijalnih sukoba.
5. Sukobi unutar obitelji Svi sukobi unutar obitelji doživljavaju se kao osobni problemi, a njihovo iznošenje u javnost može dovesti do neželjenih ishoda.
Drugi bi mogli stvoriti predrasude o vašoj obitelji ili čak to iskoristiti protiv vas u budućnosti. Savjet: Riješite obiteljske nesuglasice među voljenima ili potražite pomoć stručnjaka. Postoji jedna vrlo popularna: “Čuvaj svoje prljavo rublje u tajnosti.” 6. Negativna slika tijela Ponekad se svi osjećamo nezadovoljni svojim izgledom, ali vrlo često pričanje o tim nesavršenostima samo pojačava naše negativne osjećaje.