Prema riječima advokata Borivoja Borovića, malo je vjerovatno da će tijelo Danke Ilić (2) iz Bora, nestale 26. marta, ikada biti pronađeno. Prema Borovićevoj izjavi agenciji Beta, policijski uviđaj obavljen je na neadekvatan i neprofesionalan način zbog pritiska političke vlasti.

Loše postupanje policije u slučaju dovelo je do njegove potpune propasti, jer su istragu odabrali otvoreno javno, pa su čak i objelodanili izjave optuženika dane tijekom saslušanja. Osim toga, bilo je krajnje neprimjereno da se i javnosti i optuženicima priopći da je za kazneno djelo moguća doživotna zatvorska kazna. Da stvar bude gora, jedan od osumnjičenih tragično je preminuo dok je bio u policijskom pritvoru, vjerojatno od posljedica mučenja. Ovakav nesretni razvoj događaja sada omogućuje svakom preživjelom optuženiku da tvrdi da su njihovi iskazi iznuđeni policijskom brutalnošću, kako je naveo odvjetnik.

Prema njegovom mišljenju, ako se utvrdi da je smrt Dalibora Dragijevića bila posljedica policijske torture, priznanja ostalih optuženika ne mogu se smatrati dokazima.

Borović je izrazio uvjerenje da bi, ako u vozilu nema ostataka DNK, to značilo da su dokazi isprljani od strane političara koji su željeli da se slučaj prije vremena proglasi riješenim. Policija, koja je tragala za tijelom gotovo dva mjeseca, bila je jako razočarana. Jasno je da nisu pravovremeno poduzeli potrebne kriminalističke i forenzičke mjere, već su se oslonili na poligraf koji nije relevantan u tužiteljskoj istrazi.

Jasno je rekao da bi lociranje tijela djevojke bio nemoguć zadatak.

Izrazio je zabrinutost da će se potraga za tijelom Danke Ilić pokazati uzaludnom, što će dovesti do naglog prekida istrage i konačnog pretvaranja ove tragedije u ruglo.

Prema njegovim riječima, slučaj Danke Ilić samo je jedan u nizu slučajeva koji su ostali neriješeni u policiji zbog političkih pritisaka i uplitanja vlasti.

Istrage ubojstava pjevačice Jelene Marjanović i odvjetnika Miše Ognjanovića bile su obilježene političkim uplitanjem jer su se politički dužnosnici nedugo nakon počinjenja zločina oglasili saznanjima o krivcima. Umjesto da diskretno pruži dokaze tužiteljstvu, policija je otkrila svaki aspekt istrage određenim političarima. Prema Borovićevim riječima, niti jedan sudski postupak nije pokrenut bez traženja mišljenja političara da se odredi tijek istrage.

Danka Ilić misteriozno je 26. ožujka nestala iz obiteljskog dvorišta u naselju Banjsko polje kod Bora.

Srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić 4. travnja javno je obznanio nesretnu vijest o preranoj smrti djevojčice.

Dvojica radnika JKP “Vodovod” iz Bora, Srđan Janković (50) iz sela Luka i Dejan Dragijević (50) iz Zlota, privedeni su zbog sumnje da su udarivši je službenim vozilom smrtno povrijedili mladu djevojku Danku. prije nego što ju je potom stavio u vozilo i prouzročio njezinu smrt.

Osim toga, suočeni su s optužbama da su posmrtne ostatke djevojčice odložili na odlagalište.

Dalibor Dragijević i njegov otac Rade privedeni su 6. travnja zbog sumnje da su pomogli Dejanu Dragijeviću u transportu tijela djevojčice na neutvrđeno mjesto.

Ministarstvo unutarnjih poslova Srbije priopćilo je da je Dejan Dragijević preminuo 7. travnja dok se nalazio u pritvoru policijske postaje u Boru.

Kako se navodi u priopćenju, sudski liječnici su utvrdili da je uzrok smrti prirodan.

Nakon Dragijevićeve smrti, njegovo tijelo je prevezeno na Institut za sudsku medicinu u Beogradu. Naknadnim obdukcijskim nalazom utvrđene su ozljede na tijelu koje potvrđuju da je uzrok smrti posljedica nasilja.

Sektor unutarnje kontrole MUP-a trenutno provodi istragu o brutalnoj smrti Dragijevića.

U međuvremenu, Višem javnom tužilaštvu u Zaječaru pristigli su prvi nalazi DNK vještačenja Nacionalnog kriminalističko-tehnološkog centra koji pokazuju da nema bilo kakvih bioloških dokaza koji se dovode u vezu s djevojčicom.

Gdje se nalazi tijelo Danke Ilić za sada se ne zna.

Ads