Nevjerojatna priča o ženi koja živi na udaljenom otoku s 32 muškarca poslužila je kao inspiracija za film. Tijekom Drugog svjetskog rata dogodio se veliki događaj na malenom otoku Anatahanu, koji je velik samo 33 četvorna kilometra i dio je Marijanskog otočja u Pacifiku.

Neobičan događaj dogodio se na otoku Anatahan između 1945. i lipnja 1951., kada je Japanka po imenu Kazuko Higa provela sedam godina živeći s 32 muškarca. U ovom osebujnom kontekstu pojavljuje se sjecište želje i nasilja, a žena i dva pištolja pokreću niz tragičnih događaja koji otkrivaju mračnu stranu ljudske prirode.

Incident je sada poznat kao “Incident na otoku Queen Anatahan”. Vojne operacije započele su prvim napadom na otok Anatahan. Nakon Prvog svjetskog rata Japan je preuzeo punu kontrolu nad otokom Anatahan. Kasnije je Japan stvorio praksu Qiniang na ovom otoku. Kako je Drugi svjetski rat odmicao, Japan je slijedio strategiju slanja mladih ljudi na otoke razorene sukobima.

Godine 1939. Higa Kazuko, 16-godišnja djevojka s Okinawe, pobjegla je od brata i uputila se na Marijansko otočje. Nakon što je provela neko vrijeme na Saipanu, otišla je u Bakan i na kraju se nastanila na otoku Anatahan, gdje je njezin suprug Janji bio zaposlen u jednoj tvrtki. S 18 se udala za njega. U novom okruženju Zheng je dobio zadatak nadzirati rad 20-ak lokalnih radnika na plantaži kokosa.

Dok se Drugi svjetski rat zaoštrava, Masakichi i Ichiko traže utočište na mirnom otoku Anatahan, koji je uglavnom imun na ratna previranja zbog svoje ograničene veličine. No, njihov miran život ubrzo je prekinut dolaskom drugog autoriteta na otok, Qiong Lija, koji je bio fasciniran Kazukinom ljepotom.

Kako se sukob intenzivirao, a Japan nailazio na sve veće poteškoće, Sjedinjene Države započele su neprekidan napad na teritorij pod japanskom kontrolom, na kraju stigavši ​​do obale Anatahana.

Kad je Zheng Li odlučio napustiti otok Anatahan, ostavio je Kazuko i njezinog dečka baš kad je američka vojska započela zračne napade na otok; srećom, par je uspio pronaći gdje se on skrivao. U ritmu tihih zatišja i iznenadnih provala aktivnosti produbljuje se međusobna ovisnost i brzo jača povezanost. Prihvatili su tradicionalnu ulogu ljubavnog para, zajedno obrađuju usjeve i obavljaju kućanske poslove.

Točnije, 12. lipnja 1944. američka vojska poduzela je akciju protiv tri japanska ribarska broda, što je rezultiralo smrću 31 osobe na brodu, uključujući 10 japanskih vojnika i 21 ribara. Većina članova posade je u ranim dvadesetima, a najmlađi ima samo 16 godina.

Zarobljeni na otoku, otkrivaju da njihov opstanak ovisi o očajničkom činu samožrtvovanja koji rezultira njihovim krvarenjem do smrti. U hrabroj borbi protiv gladi preživljavaju uglavnom na bananama i papaji. Kako je vrijeme prolazilo, njihova potraga za hranom postajala je sve češća i na kraju su došli do mjesta gdje su živjeli Hezi i Zhongli. Ovaj prekrasni par jako se razveselio dolasku mještana, srdačno ih je dočekao i pružio im potrebnu podršku.

Ads