Srpski teniser Novak Đoković savladao je danas Karen 3:1 (4:6, 7:6 (7:0), 6:2, 6:4) u divnom meču Khakanova, plasiravši se u polufinale Otvorenog prvenstva Francuske. Oba tenisera su dobro počela, a tek kada je Khakanov prvi brejknuo servis u petom gemu, imali su problema sa servisom. Hačanov je blistao na terenu, odigravši dobro u prvom setu i zasluženo poveo. Igrao je bolje od Đokovića, uz znatno manje izgubljenih lopti (8/17) i visoku stopu pogodaka prvog servisa, dok se Novak mučio da pronađe svoj ritam i igru ​​kada se činilo da je napredovao u prošlom kolu. Pored toga, vredi napomenuti da je ovo prvi set koji je Đoković izgubio na French Openu ove godine. U drugom setu smo videli velike borbe na terenu, obe strane su dale sve od sebe.Ruski teniser je svim silama pokušavao da “razbije” Đokovića i dođe do osetljive prednosti, ali nije uspeo.

Novak je uzeo drugi set nakon taj-brejka, što je retka prilika da taj-brejk završi na nuli bez obzira ko je bio na terenu. Novak je postigao fenomenalnih sedam poena, što može poslužiti kao motivacija za nastavak utakmice. Nije igrao onako dobro kako je znao, ali dovoljno za izjednačenje. U narednom gemu srpski as je potpuno kolabirao i zadao mnogo muka protivniku. Novak je blistao u trećem setu, naizgled nezaustavljiv, a u tom trenutku nije bilo dileme ko će biti pobednik meča. Hačanov je bio u totalnom ‘nokdaunu’, nije pronašao pravo rešenje za as-gem Srbina, lako je izgubio servis, a Novak je to doveo do krajnosti sa 6:2 osvojen treći set! Četvrti gem ponovo je uveo pravu borbu.Hakanov nije želeo da se predaje lako, ali je izvukao poslednji deo snage i pokušao da se vrati u igru.Međutim, Srbin je dobio utakmicu čim je imao priliku . Stvari su u vašim rukama.

Novak je finalni set dobio rezultatom 6:4, a Hačanov nije imao zbog čega da žali. Rusi su pružili snažan otpor Novaku, koji je igrao dobro, ali ipak nedovoljno da stvara nova čuda. Novak će sa boljim igrati u polufinalu Rolan Garosa protiv Alkaraza-Cicipasa, koje je na programu 20.15.