Glumi legendarna pjevačica Lepa Brena, koja se desetljećima stjecala, ostavila neizbrisiv trag u balkanskoj glazbi, a poznata je i kao jedna od najpopularnijih diva na Balkanu.
Brena je priznala da je, unatoč tome što je Balkanom širila pjesme dobre volje, bilo faza u njezinu životu u kojima je razmišljala o tome da se povuče iz javnosti i živi daleko od blještavila i glamura vrlo privatnog života, daleko od svega. Ali barem u teškim vremenima, kada su je mučile sumnje i dileme, jedno iskustvo promijenilo je njezin sudbinski pogled na život.
Baba Vanga, proročica, rođena Bugarka, ali poznata tijekom rata, dala je Breni debljeg producenta, a sada je izabrana, u početku toliko skeptična i pomalo uplašena prije susreta s Vangom, Brenac je ubrzo shvatila da je njezina sudbina vezana za zvijezdu.
Uspjeh bi, kaže Vanga, pratio Brenu posvuda, ali i detalje iz njenog privatnog života, poput onog da će se udati za muškarca u bijelom, što ona tumači kao proročanstvo o braku sa poznatim sportašem Bobom Živojinovićem. Rekla je Breni i da će imati sinove, ali nikad kćer; i ova se obistinila.
Poznata pod umjetničkim imenom Lepa Brena, Fahreta Jahić vjerojatno je lice koje sažima balkanski turbo-folk, ali i najuspješnija glazbenica iz Jugoslavije. Rođena je u Tuzli, u Bosni i Hercegovini, 20. listopada 1960., ali je odrasla u Brčkom. Upravo su je njezin kreštavi glas, karizma i snažni scenski nastupi uzdigli na vrhunac grozničave epohe 80-ih; vrijeme koje je označeno izrazito glazbom veselja – folk pop žanr i suvremeni pop glamur.
Samo godinu dana kasnije, Brena je održala fantastičan koncert u Sofiji, stigavši helikopterom pred ekstatičnih 122.000 ljudi na stadionu “Vasil Levski”. Ovaj koncert bit će jedna od kritičnih točaka u njezinoj karijeri i dodatno će dokazati njezinu zvjezdanu energiju i karizmu.
Lucija je u jednom od intervjua za Stori.hr iskreno otkrila kako ne žali što nema kćer. Vjerujem da kćeri dolaze i jako sam sretan što sam okružen svojom obitelji. Moj sin Filip ima prelijepu suprugu Aleksandru Prijović, koja mi je poput kćerke. Samo imam osjećaj da je majčina ljubav prema svojim sinovima smisao njenog života i sudbina će sigurno odlučiti i donijeti prave izbore kao i sreću za svoje sinove.
Jeste li ikada čuli za jezero tako slano da u njemu gotovo ništa ne živi? To je slučaj s jezerom Natron, pronađenim u sjeverozapadnom dijelu Tanzanije, koje se ističe među najvećim prirodnim čudima na Zemlji. Sadržaj jezera uključuje visoke razine soli i natrijevog karbonata, što mu daje pH vrijednost u rasponu od 9 do 10,5 – gotovo kao amonijak.
To ga čini krajnje neprijateljskim prema gotovo svim oblicima života i može spaliti većinu životinja koje bi pokušale piti ili se čak okupati u njemu. Vrlo često ptice koje slučajno padnu u jezero bivaju gotovo mumificirane kemijskim sastavom vode.
Zbog ovih jedinstvenih karakteristika jezero je dobilo naziv “smrtonosno jezero”, jezero Natron. Ali ovaj “smrtonosni” krajolik, ima i života! Neke posebne vrste bakterija koje mogu preživjeti u tolikoj količini lužnatosti daju jezeru crvenu ili ružičastu boju, stvarajući jedinstvene krajolike.
Jedno posebno stvorenje prilagodilo se životu u ovim ekstremnim uvjetima – mali flamingosi, koji koriste jezero kao svoje glavno mjesto gniježđenja. Predatorima je onemogućen pristup gnjezdištima činjenica da određeni mikroklimatski uvjeti jezera potiču rast samo onih vrsta algi koje flamingosi koriste kao hranu.
Svake godine ovo jedinstveno čudo prirode mami znanstvenike, istraživače i fotografe iz svih krajeva svijeta koji su zaintrigirani vizijom jezera koje, iako nije pogodno za bilo koji oblik života, služi kao vitalni stanište za nekoliko specijaliziranih vrsta.