Danas imamo mnogo primjera djevojaka koje ne uspijevaju ispuniti svoju ulogu majke. Pojednostavljeno rečeno, mnogo je čimbenika koji utječu na sve to, a žene kada dođu do 50. godine još uvijek su u drugom stanju. Sve je moguće, kao naša velika priča iz Južne Amerike danas…

U rano proljeće 1939. roditelji koji su živjeli u udaljenom selu u Peruu primijetili su neobičan razvoj svoje petogodišnje kćeri. Uznemireni ovim opažanjem, Tiburelo Medina i Viktorija Losea odlučili su prevesti svoje malo dijete iz Tiklape u Limu kako bi zatražili liječničku procjenu. Pedijatar koji je pregledao Medinu bio je iznenađen njezinim slučajem, koji je kasnije privukao široku svjetsku pozornost, na veliku žalost Medine i njezine obitelji. Identitet Medininog oca još uvijek nije objavljen, a ona i njezina obitelj aktivno su izbjegavali javnost i bilo kakve intervjue.

14. svibnja 1939. dogodila se nevjerojatna stvar, Lina Medina, koja je imala samo 5 godina, 7 mjeseci i 21 dan, podvrgnuta je carskom rezu i rodila je zdravog dječaka. Ovaj nesvakidašnji događaj učinio je Lenu najmlađom majkom u povijesti. Kako se ovo moglo dogoditi? Lina Medina rođena je 23. rujna 1933. u siromašnom selu u Peruu, jedno od devetero djece Tiburela Medine i Victorije Lose. Otkriće njezine trudnoće u tako mladoj dobi šokiralo je njezine roditelje i javnost. Međutim, pedijatri endokrinolozi nagađaju da je Lena možda bila pogođena rijetkim genetskim poremećajem zvanim preuranjeni pubertet, što bi moglo objasniti njezin prerani fizički razvoj.


Lena je navodno prvu mjesečnicu dobila s nešto manje od osam mjeseci. Temeljit pregled pokazuje znakove sazrijevanja dojke, širenja kukova i ubrzanog rasta kostiju. Unatoč ranom fizičkom razvoju, Lena je još uvijek malo dijete. Lena nikada nije pronašla djetetova oca, pa njegov identitet ostaje obavijen velom tajne. Nedostatak konkretnih dokaza o okolnostima trudnoće i identitetu oca doveo je do čistih nagađanja. Kako bi zaštitili svoju privatnost, Medina i njezini roditelji odbijali su medijske pozive tražeći intervjue i priče, čak i kad su bile ponuđene novčane nagrade. Novinari iz Sjedinjenih Država pokušali su intervjuirati najmlađu majku na svijetu, no Lena i njezina obitelj uvijek su odbijali javno govoriti o tome.

Lina Medina, misteriozna osoba, još uvijek je živa i prevalila je osamdesetu. Tragično, njezin sin Gerardo, rođen 1939. i odrastao u zdravom okruženju, umro je 1979. u dobi od 40 godina od bolesti kostiju. Nakon toga, Lena je započela novo poglavlje kao tajnica, udala se u tridesetima i dočekala rođenje drugog sina.

Majčin dan:

U nekim krajevima biljka ima različita imena, kao što su majčina dušica, divlji bosiljak, poponac, poljska majčina dušica, vrtna majčina dušica i vrisak.

Majčina dušica, poznata i kao majčina dušica, ima izvanredna ljekovita svojstva protiv raznih bolesti, posebno onih koje pogađaju žene. Učinkovito potiče eliminaciju otpadnih tvari povećanjem proizvodnje urina i potiče prirodni proces menstruacije. Osim toga, majčina dušica pomaže u induciranju poroda i potiče nesmetan rad tijekom poroda. Ublažava tegobe uzrokovane grčevima u želucu i maternici te ublažava menstrualne grčeve. Snažna antiseptička svojstva majčine dušice čine je vrlo učinkovitom protiv infekcija unutarnjih organa, dišnog sustava i genitourinarnog trakta. Osim toga, ova izvanredna biljka može pomladiti i poboljšati mentalno i fizičko funkcioniranje. Može poslužiti kao vrijedan lijek u liječenju raznih stanja, uključujući:


Majčina dušica je poznata kao pravi lijek za mnoge bolesti, uključujući neuroze, alkoholizam i depresiju. Osobito je koristan u borbi protiv ovisnosti o alkoholu jer izaziva želučane tegobe, mučninu i povraćanje te učinkovito smanjuje želju za daljnjim konzumiranjem alkohola. Kupka za majčinu dušu poznata je po jačanju živaca i mišića te ublažavanju raznih neuroza.

Konzumacija čaja ili sirupa od matičnjaka može poboljšati spolnu funkciju i ublažiti slabost i seksualne smetnje. Koristan je i za osobe koje boluju od plućnih bolesti kao što su astma, bronhitis, emfizem i tuberkuloza. Čaj ili sirup pomaže kod iskašljavanja otapanjem sluzi, djeluje antibakterijski, ublažava kašalj i sprječava širenje infekcije.

– Bolesti specifične za žene – Potiče i kontrolira menstrualni protok, ima antiseptička svojstva protiv infekcija maternice i pruža terapeutske prednosti za različita ženska stanja. – Majčina dušica se preporučuje za ublažavanje migrene, problema s mjehurom i bubrezima, želučanih tegoba, anemije, za smanjenje prekomjernog lučenja žuči, angine i reume, difterije, epileptičnih napadaja, nesanice i sprječavanje sinkope.
Ulje majčine dušice ima širok raspon medicinskih upotreba, uključujući liječenje paralize, moždanog udara, multiple skleroze, gubitka mišića, reumatizma i uganuća. Eterično ulje dobiveno iz majčine dušice sadrži visoke koncentracije cimenola, koji može biti otrovan ako se konzumira u prekomjernim količinama. Osim toga, ulje timijana može se koristiti za ublažavanje nadutosti, probavnih smetnji i poboljšanje cirkulacije krvi.

Ova svestrana biljka također je poznata po svojoj ulozi kao afrodizijak, antiseptik, antioksidans, antispazmodik, antikonvulziv, adstringent, antitusik, anthelmintik, probavni, diuretik, dijaforetik, dezodorans, poznata po svojim prirodnim svojstvima kao emenagog, ekspektorans, karminativ, mikotik, sedativ i tonik. Osim toga, timijan se često koristi kao začin za kuhanje i poznat je po svojim tajanstvenim svojstvima. U starom Egiptu limunska trava se čak koristila za ritualno čišćenje i zaštitu mrtvih.

Ads