Aleksandra Prijović večeras će oboriti rekord nakon što je peti put zaredom nastupila u zagrebačkoj Areni. Pjevačica iza sebe ima već četiri puna koncerta i, kako prenosi Index.hr, jasno je da se nameće kao jedna od vodećih mladih zvijezda u regiji.
Prijovićeva je odrasla u Belom Manastiru, uz majku Borku, a kao tinejdžerica je gostovala u showu ‘Zvezde granda’.
Aleksandra Prijović popularna srpska pjevačica, poznata iz natjecanja “Zvezde Granda”. Mladi umjetnik je vrlo brzo uspio doći do svojih obožavatelja, a najviše zahvaljujući svom talentu i emotivnom glasu.
Pjesme total Anesthesia, and Rich” i mnoge druge smatraju se jednima od najvećih hitova u regiji. S prepoznatljivim modernim pop-folk zvukom i prepoznatljivim scenskim razmetanjem, ona je gotovo ultimativna pop zvijezda svoje generacije.
Na jednom od koncerata javnosti je ispričala kako joj je u djetinjstvu bilo teško jer joj je majka ostala bez posla te ju je vodila na audicije u Srbiju. Rekla je da im je pomogla teta koja živi u Njemačkoj. Tako je Aleksandra nastala tijekom srednjoškolskih godina u Belom Manastiru.
Ljudsko tijelo sadrži više od 200 kostiju, nekoliko trilijuna mikroba i do 37 bilijuna stanica. Business Insider je izvijestio da nakon smrti ljudsko tijelo prolazi kroz postupnu razgradnju pri čemu su nekim organima potrebne godine da se potpuno razgrade. Mikrobi se počinju širiti tijelom od drugog do četvrtog dana nakon smrti.
Te bakterije ispuštaju plinove koji se mogu pokazati otrovnima, poput amonijaka i sumporovodika, koji uzrokuju oticanje želuca i loš tjelesni miris. Kada se prekine dotok potrebnog kisika, najbitniji dijelovi će prvi otkazati u tijelu; ovo je, dakle, mozak. Otpušta ovu vodu jer je 70% sadržaja vode kada kisik nije dovoljno opskrbljen tako da moždane stanice umiru. Ovo stoga objašnjava zašto bi u posudi na kraju lijesa bilo vode nedugo nakon nečije smrti.
Unutar nekoliko sati nakon smrti, proces počinje unutar crijeva. Uglavnom, budući da vojske prijateljskih mikroba koji obično pomažu u probavi hrane postaju prejake da bi ih slaba imunološka obrana mogla obuzdati, počinju se oslobađati.)
Dolaze iz nižih razina crijeva, probijaju se kroz tkivo u roku od nekoliko sati dospijeva u jetru i na nju spojenu žučnu kesu koja je ispunjena žutozelenom žuči koja je neophodna za razgradnju masnoća koje su unesene tijekom života. Kad ovi mikrobi proždiru te organe, žuč ulazi u tijelo njihovim prodiranjem i daje mu boju.
Unutar tri do četiri mjeseca ta se žuta boja pretvara u smeđe-crnu jer željezo unutar urušenih žila počinje oksidirati. Otprilike u isto vrijeme, molekularne strukture koje ih povezuju na staničnoj razini počinju se raspadati, pretvarajući tkivo u vodenastu kašu. U roku od nešto više od godinu dana, pamučna odjeća na mrtvom tijelu propada jer je tjelesne kiseline i toksini izjedaju dok se ne raspadne u komadiće.
Konačno, postoji granica do koje promjene mogu ići; ipak, nakon godina, u atmosferi s obiljem vlage i malo kisika, salo s nogu i stražnjice prolazi kroz kemijsku promjenu u tvar sličnu sapunu. Ovo je poznato kao “mrtvi” ili grobni vosak. Naprotiv, tamo gdje ima malo vlage, mumificiranje se doista može dogoditi; prirodno, ljudsko tijelo se može pretvoriti u mumiju.