U dugo očekivanom Večitom derbiju ove sezone, košarkaši Partizana savladali su rivala Crvenu zvezdu impresivnim rezultatom 88:86. Utakmica je bila uzbudljiva demonstracija vještine i odlučnosti koja je oduševila i navijače i gledaoce. . Utakmica je ušla u četvrtfinale, a Partizan je vodio sa 22 razlike, a Zvezda je imala 13 poena u prvom periodu. Kako je poluvrijeme završilo, na semaforu je pisalo nevjerovatnih 42-42, postavljajući teren za uzbudljivo drugo poluvrijeme. Pošto su oba tima bila gladna pobede, Crvena zvezda se u trećoj četvrtini skupila i krenula u razorni napad koji je ostavio Partizan u zaostatku od 12 poena razlike. Ulaskom u posljednju četvrtinu, gerilci su bili pod pritiskom i odlučni da preokrenu situaciju. Pokazali su ogromnu otpornost i veštinu, udruživši se kao tim kako bi orkestrirali izuzetan povratak i pobedili Crvenu zvezdu sa neverovatnih 12 poena razlike.

Trenutno ekipa koju predvodi Željko Obradović ima skor od 2 pobede i 3 poraza, dok ekipa Janisa Sfelopulosa ima samo 1 pobedu i 4 poraza. Ova igra je puna bezbrojnih fluktuacija i fluktuacija zamaha. Na početku utakmice crno-beli su odigrali impresivno, savladavši svoje protivnike sa zapanjujućih 17-2. Ipak, Crvena zvezda je pokazala fizičku snagu i odlučnost i na poluvremenu izjednačila rezultat 42-42. U drugoj četvrtini utakmice gostujući tim je postigao 12 poena u nizu i zadržao čisto vodstvo. dovoljno vremena. Taman kada se činilo da je pobjeda na dohvat ruke, na scenu su izašli Smailagić i Avramović iz protivničke ekipe i brzo preokrenuli tok utakmice, efektivno povukavši tim u borbu.

U 39. minuti utakmica je došla do nepredvidivog preokreta kada su Doužer i Avramović udarili presudno za tri poena, što je dodatno povećalo uzbuđenje i neizvjesnost ishoda.