Miloš Bojanić bio je legendarni izvođač narodne glazbe koji je ostavio neizbrisiv trag na domaćoj glazbenoj sceni. Rođen 16. listopada 1950. godine u Bijeljini, u Bosni i Hercegovini, Bojanić je poznat po nezaboravnim pjesmama poput “Bosno moja jabuko u cvetu”, “Tako, tako, samo tako”, “Oči zelene”, “Kuća moja” itd. . .
Sa samo 20 godina mladi Bojanić napustio je rodnu Bosnu i preselio se u Beograd s ciljem uspješne glazbene karijere.
U početku mu je glazba bila hobi, a imao je i svoju tvrtku “Putnik”. No, kada je izdao svoj prvi album “Tako, samo tako”, shvatio je da mu je glazba suđeno da bude primarni životni poziv. Zanimljivo, Miloš Bojanić i njegova supruga Dragica imaju dvoje djece: Mikicu i Barnetu.
Nakon 12 godina braka, Bojanić se ponovno oženio, ovoga puta za Blancu. Posebno je intrigantna činjenica da je Blanca bila djevojka njegovog rođenog brata kojeg je Bojanić navodno oteo.
Od 2006. godine glazbeni opus Miloša Bojanića broji 20 studijskih albuma s pjesmama koje su osvojile srca slušatelja. Njegov doprinos narodnoj glazbi nedvojbeno je značajan, a njegovo umjetničko stvaralaštvo odražava raznolikost i dubinu njegova izraza.
Dodatni publicitet i financijski uspjeh doveli su do njegova sudjelovanja i pobjede u reality showu “Zadruga”, gdje je dobio impresivnih 100 tisuća eura.
No, njegov put u reality nije prošao bez kontroverzi jer se natjecao iu showu Dvor gdje se fizički obračunao s natjecateljicom zbog čega je završio na hitnoj. Iako je reality show na pomalo neobičan način doveo Miloša Bojanića u žižu javnosti, Miloš Bojanić i dalje je cijenjeni umjetnik s desetljećima bogate karijere. Njegova glazba i osobnost ostaju dio kulturne baštine balkanske narodne glazbe.
Istraživanja pokazuju da je dovoljna konzumacija kivija jedan sat prije spavanja svaku večer tijekom četiri tjedna. Melatonin je glavni hormon povezan sa spavanjem, a proizvodi ga pinealna žlijezda. Produljeni san dovodi do povećanja razine melatonina, koji također utječe na ženske hormone i ima ulogu u regulaciji menstrualnog ciklusa. Točnije, poseban kemijski sastav kivija može koristiti osobama koje pate od problema sa spavanjem.
Istraživanja pokazuju da je dovoljna konzumacija kivija jedan sat prije spavanja svaku večer tijekom četiri tjedna. Kao rezultat toga, jedna trećina sudionika doživjela je značajna poboljšanja, ranije je zaspala i rjeđe se budila. Prednosti kivija: Kivi je koristan partner u borbi protiv anemije i bogat je vitaminima B9 i C koji poboljšavaju apsorpciju željeza, što ga čini učinkovitom opcijom za prevenciju anemije.
Poboljšana probava jedna je od dobrobiti kivija, jer ima prirodno laksativno djelovanje, što ga čini posebno korisnim za osobe koje pate od zatvora ili sindroma iritabilnog crijeva, jer pomaže probavi i poboljšava apsorpciju hranjivih tvari. Jača imunitet Ovo voće sadrži vitamin B9 (također poznat kao folat) i vitamin C (ili askorbinska kiselina), koji poboljšavaju rad koštane srži, čime se povećava proizvodnja crvenih i bijelih krvnih stanica, koje pomažu u proizvodnji antitijela i podržavaju imunološki sustav .