Suzana Jovanović je, naime, prva ljubav ove priče dok je prije bila u braku s poznatim glazbenim producentom i kreativnim direktorom Sašom Popovićem. Kako uživa u braku s jednim od najpopularnijih lica domaće javne scene, malo tko zna da joj je Saša zapravo drugi suprug jer je prije njega imala važnu ljubavnu priču.
Suzana je prije nego što je upoznala Sašu i udala se za njega, s bivšim dečkom Radetom Zdravkovićem dobila sina Danijela. Bio je to dobar odnos, ali pun problema. Nažalost, brak između Suzane i Rade je propao i ubrzo nakon rođenja sina su se razveli.
Za Suzanu je ovo razdoblje bilo jako teško. Sve to dok je prolazila kroz razvod u maloj sredini u kojoj su ljudi ocjenjivali i uvijek imali što reći o načinu na koji živi. Suzana je, kaže, kao mlada majka nailazila na mnoge prepreke, ali ljubav prema sinu bila je ono što ju je izvuklo.
Autorica ističe kako je Danijel nešto najljepše što je proizašlo iz te veze, te kako je ponosna što ga je odgojila iako je u njoj često bila sama.
Suzana se prisjetila koliko su joj roditelji pomogli u najtežim trenucima – u odgoju i školovanju sina Danijela. Podrška obitelji za nju je bila neprocjenjiva, pogotovo kad su se dani prikradali kad se osjećala iscrpljeno i bez podrške.
Iako je razvod bio težak, a najviše su je mučili komentari društva, Suzana je smogla snage pobijediti sve te izazove i pobrinuti se da njezin sin ima najljepše djetinjstvo.
Nakon tih godina turbulencija, Suzana će upoznati Sašu Popovića. Njegov susret s njom bit će prekretnica u njezinu životu, jer će nedugo nakon toga zapaliti ljubavnu priču koja gori i dan danas. Ljubav joj je donijela stabilnost i podršku i oblike pripadnosti za kojima je čeznula, ali ih nikada nije imala. Saša joj je postao životni suputnik, a njihova povezanost s godinama zajedništva postajala je sve bolja.
Sama veličina piramida u Egiptu, posebno Velike piramide u Gizi, intrigirala je ljude stotinama godina jer se vjerovalo da je Velika piramida oko 2560. pr. Kr. bila grobnica faraona Kufua. Visok je oko 146 metara i sastoji se od više od 2,3 milijuna kamenih blokova, a svaki teži od otprilike 2 do 15 tona. Još je više začuđujuće razmišljati o tome kako su postigli takvu točnost u gradnji bez laserski vođenih uređaja za niveliranje koje koriste današnji graditelji.
Jedna od najzbunjujućih misterija Velike piramide je kako su njezine strane mogle biti tako blisko poravnate s uglovima svijeta. Strana sjevernog ulaza geografski je izmjerena prema pravom sjeveru s pogreškom manjom od 0,05 stupnjeva, što je činjenica koja i dan danas intrigira znanstvenike kako su, zaboga, stari Egipćani postigli tako točna mjerenja bez pomoći modernih instrumenata. Nadalje, struktura piramide je toliko stabilna i otporna da prkosi tisućama godina erozije i potresa.
I otkrili su da bi piramide mogle imati neka posebna elektromagnetska svojstva. Moderna istraživanja su dokazala da je Velika piramida, pod određenim uvjetima, sposobna koncentrirati elektromagnetske valove u svojoj unutrašnjosti i bazi. Stoga je ovo natjeralo znanstvenike da nagađaju mogu li piramide funkcionirati kao neka vrsta naprave za pojačavanje energije, iako ostaje obavijeno velom tajne kako ili možda iz kojeg razloga.