S nadolazećim dolaskom sezone prehlada i virusnih infekcija, pojedinci se često bore s bronhitisom i dugotrajnim kašljem koji može potrajati nekoliko tjedana. Umjesto da se oslanjate na antibiotike, koji se pokazuju beskorisnim protiv virusnih infekcija i pridonose razvoju otpornosti mikroba, preporučljivo je istražiti prirodne lijekove. Ove mješavine je jednostavno napraviti i učinkovito se bore protiv simptoma bez ikakvih neželjenih posljedica.

Recept na bazi mlijeka
Sastojci:
Za pripremu ovog recepta potrebno vam je 250 ml mlijeka, 1 žlica maslaca, 1 žlica meda, umućeni žumanjak i četvrtina žličice sode bikarbone.
priprema:
Za pripremu kuhanog mlijeka zagrijavajte ga do točke vrenja, a zatim ostavite da se ohladi dok ne postigne temperaturu okoline. Nakon što se mlijeko ohladi, umiješajte sastojke poput maslaca, meda, umućenog žumanjka i sode bikarbone.
Za optimalne rezultate preporučuje se konzumiranje ovog napitka prije spavanja minimalno 5 uzastopnih dana. Ovaj lijek ima dokazanu učinkovitost u ublažavanju simptoma povezanih s kašljem, bronhitisom, upalom grla i traheitisom, što ga čini prikladnim izborom i za djecu.
Recept s limunom: Oštar zaokret u vašim kulinarskim kreacijama

Želite svojim jelima dodati dašak osvježavajućeg okusa? Ne tražite dalje od svestranog limuna. Ovo pikantno voće može poboljšati okus svakog recepta svojom pikantnom dobrotom. Istražimo neke divne načine za uključivanje limuna u vaše kulinarske kreacije.

1. Piletina s limunom:
Marinirajte svoju piletinu u mješavini svježe iscijeđenog soka od limuna, češnjaka i začinskog bilja. Kiselost limuna će omekšati meso dok će mu dati svijetli, citrusni okus. Pecite piletinu na roštilju za sočno i aromatično glavno jelo.

2. Tjestenina s koricom limuna:
Dodajte živopisni štih jelima od tjestenine tako što ćete dodati koricu limuna. Korica dodaje suptilan, ali žustar okus koji nadopunjuje razne umake. Kuhanu tjesteninu pomiješajte s maslinovim uljem, koricom limuna, parmezanom i svježim začinskim biljem za jednostavan, ali ukusan obrok.

3. Ražnjići od limuna i češnjaka od kozica:
Impresionirajte svoje goste ovim neodoljivim ražnjićima od škampa. Nanižite sočne škampe na ražnjiće i premažite ih mješavinom limunova soka, češnjaka i maslinova ulja. Pecite na roštilju dok škampi ne porumene i poslužite s malo svježeg limuna za dodatni okus.

4. Palačinke od limuna i borovnice:
Započnite dan s hrpom pahuljastih palačinki od limuna i borovnice. Jednostavno dodajte svježe borovnice i malo soka od limuna u svoje omiljeno tijesto za palačinke. Kuhajte dok ne porumeni i poslužite s malo javorovog sirupa za izvrstan doručak.

5. Voda s limunom:
Ostanite hidrirani i osvježeni uz vrč vode s limunom. Jednostavno narežite limun i dodajte ga u vrč vode. Ostavite u hladnjaku nekoliko sati kako bi se okusi stopili. Poslužite ohlađeno s kockicama leda i grančicom mente za revitalizirajući napitak.

Uključivanje limuna u vaše recepte siguran je način da svojim jelima dodate dašak pikantnog okusa. Bilo da kuhate slano ili slatko, svestranost limuna omogućuje vam eksperimentiranje i stvaranje kulinarskih remek-djela. Dakle, zgrabite nekoliko limuna i pripremite se da svoje kuhanje podignete na nove visine s ovim živopisnim i osvježavajućim sastojkom.
Sastojci:
Za ovaj recept trebat će vam 2 žlice maslinovog ulja, 2 žlice vode, 1 žlica meda i 2 žlice soka od limuna.
priprema:
Da biste napravili smjesu, pomiješajte maslinovo ulje, vodu, med i limunov sok u loncu. Nastavite zagrijavanjem smjese.
Kako biste se pripremili za sezonske virusne infekcije, preporučuje se pola napitka popiti ujutro, a drugu polovicu navečer. Slijedeći ovaj režim, možete smanjiti vjerojatnost razvoja bronhitisa i simptoma kašlja. Ovi prirodni lijekovi učinkoviti su u jačanju vašeg imunološkog sustava.

Ads