U Višem tužilaštvu u Zaječaru završeno je saslušanje Srđana Jankovića (50), jednog od osumnjičenih za ubistvo devojčice Danke Ilić, nakon čega je Janković Hitna pomoć brzo vraćen u pritvor u Zaječaru.
Rekao je da ne zna ništa o ubojstvu djevojke
– Djevojku tog dana uopće nisam vidio, zapravo je nisam vidio nikad u životu – rekao je navodno Janković tijekom rasprave.
Kako doznajemo, postavljeno mu je stotinjak pitanja, a on je na sva odgovorio.
Podsjetimo, nekoliko minuta prije početka ročišta zakazanog za 10 sati, Janković je doveden u zaječarsko tužilaštvo u pratnji policajca, s lisicama na rukama i nogama.
Podsjetimo, djevojčica Danka Ilić (2 godine) iz Bora nestala je 26. marta kada je sa majkom i bratom došla u Banjsko polje, nakon nekoliko dana i noći potrage za njom, pojavila se strašna vijest da je mala Danka ubijeni . Osumnjičeni su Dejan Dragijević (50 godina) iz Zlota i Srđan Janković (50 godina) iz Luke, obojica zaposleni u JKP “Vodovod” Bor. Dragijević je tijekom saslušanja priznao da je počinio zločin i otkrio da su mu u skrivanju tijela pomogli otac i sada pokojni brat Dalibor Dragijević.
Janković se, pak, branio šutnjom, no velika promjena dogodila se 17. travnja kada je odlučio prvotno promijeniti branitelje jer ga je, kako smo već pisali, zabrinuo način na koji se branio. zadovoljan sobom. Jankovića sada brani odvjetnik Živadin Bogdanović, koji je navodno iskoristio vrijeme za pripremu obrane kada je osumnjičeni za ubojstvo djevojke odlučio progovoriti.
Inače, dvojica osumnjičenih za ovaj brutalan zločin podvrgnuta su psihijatrijskom vještačenju koje se inače obavlja u Specijalnoj zatvorskoj bolnici u Beogradu. Trajalo je to punih 20 dana, nakon čega su vraćeni u pritvor u Zaječaru.
– Završeno je psihijatrijsko vještačenje osumnjičenih Srđana Jankovića i Dejana Dragijevića i vještačenjem su obojica uračunljivi. S njima su vještaci prethodno obavili niz razgovora i vještačenja u Specijalnoj zatvorskoj bolnici u Beogradu i utvrdili da nisu duševno ili bilo koje druge bolesti te da su mogli shvatiti ozbiljnost i značaj svojih postupaka.