Carlos Alcaraz poražen u Australiji! Nakon epske četvrtfinalne utakmice, Aleksandar Zverev je savladao 2. igrača svijeta rezultatom 3:1 (6:1, 6:3, 6:7, 6:4). Sjajno – to je riječ koja najbolje opisuje ono što smo vidjeli u Melbourne Parku! Pobjeda njemačkog asa bila je manje senzacija nego čudo rezultata prva dva sata, sam meč, nadrealni preokreti… Od prvog servis gema na terenu je bio gotovo samo jedan igrač pa do kraj trećeg perioda. Zverev je radoznao oko svega i onda nepotrebno komplikuje “život”. Obje strane su pokazale snagu u prva dva seta. Utakmica je trajala pola sata, a Zverev je dvije utakmice riješio rezultatom u svoju korist, 6:1 i 6:3. U trećem setu poveo je njemačkog asa 5:2, ali je ishitrena odluka vratila protivnika u život. Tokom te pauze, Carlos Alcaraz je izašao na pozornicu da govori. Prvo su izgubili 0:2, a zatim izjednačili sa 7 poena, ostvarivši epski povratak u utakmicu.

Tada je Zverev u četvrtom setu izveo nevjerovatan potez i donio veliku pobjedu. Jedan od velikana svoje karijere. Na 4 minuta i 4 sekunde Aleksandar je napravio veliki prodor i odličnim servisom u narednom setu osvojio set i gem. Poraz takođe znači da Alkaraz nema šanse da preuzme ATP prvo mesto od Novaka Đokovića posle Australijan opena.