Prvo poluvreme utakmice je bilo veoma uzbudljivo, a Crvena zvezda je pokazala odlične veštine i potencijal. Međutim, u drugom poluvremenu stvari su krenule nagore, što je dovelo do katastrofalnog rezultata za ekipu. Da bi povreda bila uvreda, u kasnoj utakmici Crvena zvezda je pretrpela još jedan poraz u Ligi Evrope, uskrativši timu šansu da obezbedi drugu pobedu u sezoni, posebno pred oduševljenom publikom. Njihov protivnik, Monako, predvođen vrhunskim igračem Mikeom Jamesom, konačno je izborio prvu pobjedu u sezoni rezultatom 76:82. Činilo se da je u ovoj utakmici dominirao Rokas Gidratis, koji ne samo da je počeo utakmicu sa impresivnim šutem za tri poena 4/4, već je pokazao i svoju izvanrednu sposobnost da prodre u odbranu i ukrade loptu.

Stoga se može reći da je igrač najzaslužniji za priznanje Crvene zvezde. Na poluvremenu, Giedratis i njegov tim bili su udobno u prednosti sa šest razlike. Međutim, neobjašnjivo, činilo se da su izgubili sav zamah i energiju u drugom dijelu utakmice. Sve u svemu, odbrambeni učinak Crvene zvezde je bio za svaku pohvalu, iako su naišli na značajne prepreke zbog grešaka, što je omogućilo igračima Monaka da bez muke postižu poene – osobina koja definiše njihov stil igre. Stoga se može reći da je igrač najzaslužniji za priznanje Zvezdine nagrade. Na poluvremenu, Giedratis i njegov tim bili su udobno u prednosti sa šest razlike. Međutim, neobjašnjivo, činilo se da su izgubili sav zamah i energiju u drugom dijelu utakmice. Sve u svemu, odbrambeni učinak Crvene zvezde je bio za svaku pohvalu, iako su naišli na veliku prepreku u vidu brojnih izgubljenih lopti, što je omogućilo igračima Monaka da postižu bez napora – osobina koja definiše njihov stil igre.