Tamara Bojanić: Od teniske nade do kontroverzne influenserke
Tamara Bojanić, nekadašnja mlada teniska nada Crne Gore, danas je prepoznatljivo ime na društvenim mrežama – ali ne zbog sportskih rezultata. U svijetu influensera i digitalnih platformi za odrasle, Tamara je postala poznata po prodaji provokativnih fotografija i videa, što joj, prema vlastitim riječima, donosi izuzetno visoke prihode.
Iako je u ranoj mladosti izgledalo da će njena budućnost biti ispisana na sportskim terenima, životni put odveo ju je u sasvim drugom pravcu.
Sportski početak koji je obećavao
Tamari je sport bio način života. Tokom 2014. i 2015. godine, bila je članica Fed kup reprezentacije Crne Gore, a njeni rezultati na juniorskom nivou bili su itekako zapaženi. U teniskim krugovima smatrana je perspektivnom, ali ulazak u profesionalne vode nije ispunio očekivanja.
Na VTA rang-listi bila je plasirana nešto ispod 1000. mesta, a njen profesionalni angažman ostao je ograničen na nekoliko mečeva.
Nedostatak rezultata, finansijske stabilnosti i podrške na višem nivou, kako mnogi sportisti znaju, često dovodi do promjene pravca. U njenom slučaju, to je značilo potpuni zaokret.
Ulazak u svijet digitalnog erotizma
Danas, Tamara zarađuje na platformama za odrasle, gdje nudi ekskluzivan sadržaj koji promoviše putem društvenih mreža. Njeni prihodi, kako sama navodi, dostižu i do 30.000 evra mesečno, a u nekim slučajevima i više.
“Ja zarađujem 30.000 evra mesečno. Ako nemam 3.000 evra za kiriju, bolje da se upucam”, izjavila je u intervjuu koji je izazvao snažne reakcije javnosti.
Njeni mesečni troškovi uključuju luksuzne stavke – od skupocjenih izlazaka do najma stana u iznosu od 3.000 evra, a dnevna potrošnja, kako tvrdi, može dostići i 500 evra po noći kada je u pitanju noćni život.
Porodična reakcija i odnos sa javnošću
Prihvatanje njenog izbora nije bilo lako, posebno od strane roditelja. Otvoreno je govorila o tome koliko su burno reagovali kada su saznali čime se bavi.
“Mama i tata su haos reagovali. Da sam bila kući, izbacili bi me. Ali sam im rekla: ‘Hoćete li da mi dajete 30.000 mesečno? Nećete.’”
Iako se njen životni stil često doživljava kao kontroverzan, Tamara ističe da je finansijska nezavisnost nešto što ju osnažuje. Ipak, priznaje i da novac teško štedi, da dosta troši na druge ljude i da razmišlja o pokretanju sopstvenog biznisa, o čemu, kaže, tek treba da govori.
Američko tržište i globalna poređenja
Tamara ne krije da gleda ka inostranim uzorima. Navodi primjer prijateljice koja, plasirajući sličan sadržaj, na američkom tržištu mjesečno zarađuje između 300.000 i 400.000 dolara.
“Američko tržište je najjače za sve. Tamo se najviše zaradi. Možda i ja tamo odem”, dodaje uz osmijeh.
Svoje korijene nije zaboravila. Ponosno ističe da njena porodica u Crnoj Gori ima građevinsku firmu i sedam vila s bazenima i teretanom, što joj omogućava stabilnost i dodatni luksuz. Leti boravi u Tivtu, dok zimu provodi u Beogradu, koji vidi kao središte noćnog života i glamura.
Rijaliti ponude i prag tolerancije
Kao i mnoge poznate osobe s aktivnim online prisustvom, Tamara je više puta dobijala ponude da učestvuje u rijalitijima. Iako ih je do sada odbijala, priznaje da bi za pravu cifru – tačnije, 200.000 evra – bila spremna da se upusti u taj svijet.
“Za te pare neka mi skaču po glavi, sve bih izdržala”, izjavila je bez zadrške.
Njena otvorenost i spremnost da priča o tabuisanim temama učinila ju je vidljivom, ali i često osporavanom figurom u javnosti. Dok je jedni kritikuju zbog izbora karijere, drugi je vide kao simbol ženske slobode i preduzetničkog duha u digitalnoj eri.
Kontroverza, realnost i pitanje izbora
U vremenu kada se tradicionalni pojmovi o “uspjehu” i “moralnosti” sve češće preispituju, Tamara Bojanić predstavlja novu generaciju žena koje otvoreno govore o svom putu, prihvatajući sve dobre i loše strane toga.
Iako mnogima djeluje šokantno što je od sportistkinje postala starleta koja zarađuje od erotskog sadržaja, za Tamaru je to realnost današnjice – i rezultat odluka koje su bile uslovljene i ambicijom, i tržištem, ali i, kako sama kaže, potrebom za samostalnošću i luksuzom.