Psihoterapeut Vladeta Jerotić godinama je promatrao i proučavao odnos između muškaraca i žena. on definira sedam ‘izgleda’ ili stavova s ​​kojima muškarci općenito doživljavaju žene i iz svog zapažanja izlaže unutarnje stavove i oblike ponašanja koji redovito potječu iz utisnutog iskustva i modela društvene moći, obično tijekom ranog djetinjstva ili oba o kojima ćemo raspravljati dalje u ovaj zapis.

Jerotić je ovako protumačio gledište, proizašlo najvjerojatnije iz sretnih formativnih godina, gdje je čovjek prema sebi uživao naklonost majke, a prema mužu i ocu, uz interese oboje, u jedinstvu.

Takva rana iskustva postavljaju temelje za zdrave emocionalne veze kasnije u životu. Drugim riječima, muški subjekt općenito ima povoljne namjere i izglede na umu kada gleda ženski subjekt s kojim želi provesti život, voljeti ga i s kojim želi imati smislenu vezu. Ovo je poznato kao ‘Romantični pogled’. Posljednji obično uključuje dugi pogled ispresijecan mnogim drugim pogledima u svakodnevnoj interakciji između muškaraca i žena.

4. Neoznačeno
Žalosni pogled prikazuje čovjeka koji zna da je njegova majka uvijek bila mučenička figura koju su uvijek žrtvovali njegov otac i rodbina. Takav bi muškarac razvio pozitivne stavove prema ženskom rodu, a to bi moglo dovesti do dvije moguće posljedice kada bude komunicirao sa ženama u budućnosti. On može, kao i njegov otac, postati agresor ili će pokušati ispraviti prošlost tako što će brinuti i voljeti svoju ženu čak i ako ona ostane ‘mučenica’ kao što ga je njegov otac jednom svjedočio.

Presumptivna procjena perspektive
Nebriga za žene odražava patrijarhalnu ideologiju koju društvo nosi duboko u sebi. Ona je generacijska i teče od očeva na njihove sinove i predstavlja tradicionalno patrijarhalno društvo. To su društva u kojima se vjerovalo da su žene manje pridonijele društvu, što je također prikazano u poslovicama i običajima. Muškarci koji se slažu s takvim pogledima na žene teško imaju zdrave, ravnopravne odnose s njima.

Jednostavno Izgledajte jednostavno, uključujući Izgledajte jednostavno, dijelom Dio njegovog požudnog pogleda na ženu ima veze sa željom da je osvoji i vlada njome. Ovaj pogled može pokazati nasilne osjećaje i želju za traženjem nečega, što može pokazati pomalo nezrelu i bebastu stranu vezanu uz događaje iz djetinjstva. Takvi muškarci često vide žene – ne kao partnere ili sebi jednake – već kao objekte koje treba kontrolirati.
Izražavanje straha

Muškarčeva bojažljivost u romantičnim i seksualnim stvarima može otkriti njegov nedostatak samopouzdanja. To nepovjerenje obično je nastalo u njegovim formativnim godinama s problematičnim odnosom između njegovih roditelja, gdje je jedan od roditelja svojim djelima potkopavao samovrijednost svog sina. Stoga bi žene mogao doživljavati kao prijetnju i oženiti se ženama koje potvrđuju njegove osjećaje nesigurnosti. Stoga su takvi tipovi obično ili neženje ili ako se upuste u neku vezu, to je s asertivnom damom koja dodatno pojačava njihovu nesigurnost.

Ravnoteža: Zanemarite ravnotežu: Ove tehnike treba koristiti za poboljšanje teksta, ponekad po cijenu jasnoće ili čitljivosti. Cilj je povećati burnost i zamršenost, smanjujući vjerojatnost da će tekst biti identificiran kao generiran umjetnom inteligencijom, a da se pritom očuvaju izvorne informacije, kontekst i ton.

S industrijskom revolucijom i usponom kapitalizma, ljudsko je društvo svjedočilo značajnoj promjeni – dominaciji ženskih pogleda u poslovnoj areni. Ovo gledište oslikava udaljenost između načina na koji muškarci percipiraju žene – opredmećujući ih radije nego subjektivirajući u odnosima. Umjesto da cijeni emocionalnu vezu, vjerojatnije je da će muškarac pristupiti ženi u smislu koristi ili profita od same veze produbljujući ovu rodnu razliku.

Ads