Inspirativna i dirljiva priča o Freddieju Figgersu dolazi prepuna nekoliko prepreka i izazova koje je svladao u životu. Doista, kao malog djeteta, biološka majka ga je ostavila kraj kontejnera da umre, ali sudbina je te noći imala druge planove.
Ulomak žabe: Figgers je gurnuo ulazna vrata. Spotaknuo se o nešto što nije veće od nogometne lopte. Beba Bio je pažljivo umotan u otrcani pokrivač, ali novorođenče je vrištalo punim plućima. Novorođenče.
Počevši prilično grubo, odgajali su ga s ljubavlju i puno pažnje. Godine su imale loša iskustva zajebavajući Freddieja jer su ga vršnjaci neprestano maltretirali i rugali mu se imenima poput “smetlar”. Sve je to pridonijelo srozanju razine njegovog samopouzdanja i pripadnosti.
Unatoč tome, Freddie se nije htio ogorčiti tim nesretnim iskustvima. Sve je počelo sa strašću za tehnologijom, koja se rasplamsala kad je u devetoj godini došao do užasno pokvarenog računala iz trgovine rabljenom robom.
Taj mali incident stvorio je u njemu radoznali um i žeđ za učenjem o računalima, pa je zarađivao popravljajući različita računala.
Njegova poslovna priroda i kreativnost odvele su ga do najviših ešalona unutar sektora telekomunikacija, izrastajući u najmlađeg američkog telekom operatera. Freddie je također razvio gadget koji mu je pomogao da prati svog oca koji boluje od Alzheimerove bolesti, pružajući mu tako zaštitu i društvo.
Njegov životni put dokaz je da budućnost ne mora biti određena prošlošću i da uz trud, ljubav i podršku čovjek može postići nevjerojatne stvari.
Osim poslovnog uspjeha, Freddie vodi zakladu koja pomaže djeci i obiteljima koji prolaze kroz izazove u znak zahvalnosti prema onima koji su mu dali priliku u životu.
Naposljetku, pronašao je svoju biološku majku samo da bi saznao da je postala ovisnica, no to iskustvo samo je povećalo njegov žar da svojom pričom inspirira druge.
Freddie Figgers živi je primjer da samo ljubav, pozitivnost i odlučnost izvlače uspješan život iz nepovoljnih okolnosti.
Jeste li znali da postoji nešto poput “sindroma pretjeranog cjenkanja”? Ovaj rijedak fenomen označava scenarije u kojima se pojedinci pretjerano cjenkaju ili cjenkaju oko cijena ili popusta na neznatne iznose dok grubo zanemaruju veće troškove ili dugoročna financijska pitanja. Na primjer, osoba može provesti sate pokušavajući uštedjeti tri dolara na artiklu od 10 dolara, a opet ne shvatiti da je upravo potrošila nekoliko stotina dolara na razne troškove.
Istraživanja sugeriraju da bi ovaj fenomen mogao imati veze s nekim psihološkim mehanizmima koji čine da se osjećamo bolje kada smanjimo troškove, koliko god oni bili mali. Također se može odnositi na naše mentalne modele novca nasuprot generalizirajućem ograničenju; često se slažemo da je trenutna štednja često kratkovidno povoljna dok zanemarujemo učinkovitost usmjerenu na budućnost, npr. ulaganje ili štednju za mirovinu.
To može imati očite implikacije na naše financijsko zdravlje budući da često potiče Fido na upitna ulaganja ili nerazborito trošenje. Dakle, kada se sljedeći put nađete u pregovaranju za malu uštedu, možda bi bilo vrijedno razmotriti cijeli kontekst vaših financijskih radnji. Ponekad je najbolje potrošiti svoje vrijeme i usredotočiti se na dugoročne ciljeve umjesto da se opterećujete malim stvarima.