U Knez Mihailovoj ulici, fotograf prolaznik uspio je snimiti nesvakidašnji trenutak koji je inspirirao ne samo nas, već je poslužio i kao podsjetnik na kakva je nesebična djela čovječanstvo sposobno. Pokazalo je uključenim ljudima da vraćaju vjeru u dobrotu.

Molila je milostinju, ovoga puta od mlade djevojke, na prepunim ulicama Knez Mihajlove. Pogledi su im se susreli nakon kratke razmjene, a ona je otvorila ruke mladom prolazniku u zagrljaju pune iskrene topline.

Prolazni trenuci, estetski pretočeni u niz fotografija koje mogu probuditi unutarnje emocije, odvijaju se duž te iste glavne ulice u gradu. Fotograf koji je zabilježio iskrene trenutke dok je hodao glavnom gradskom ulicom slučajno je Vladimir Čeh i vidio je šokantan spektakl prije nego što je svijet saznao za njega.

Objavio je na platformi društvenih medija tvrdeći da ne razumije o čemu mlada djevojka s ruksakom i dama s torbom razgovaraju jedna drugoj u obliku slike. Iz daljine je vidio djevojčicu kako klekne kako bi srdačno razgovarala sa svojom bakom. Emoji smajlića u njihovom zagrljaju toliko mu je zagrijao srce da je odlučio da će ih pustiti da odu dalje i fotografirati se za uspomenu.

Podsjetimo, kakva se starica prosjakinja, kako kaže Vuk Kostić u razgovoru za “Blic”, redovno može vidjeti u blizini Srpske akademije nauka i umjetnosti. O čemu su pričali nepoznato je, ali jedno je (uglavnom) provjereno: ovakva djela imaju energiju da vrate vjeru u čovječanstvo. Koncept milosrđa, definiran kao dobrovoljno pomaganje ili nesebično uzdizanje drugih za njihov boljitak ili poboljšanje njihovih životnih uvjeta, uključuje širok raspon akcija.

To može uključivati ​​pružanje financijske pomoći, provođenje vremena kao volonter, davanje emocionalne podrške ili bilo koju drugu pomoć koja smanjuje nečije probleme ili poboljšava njihovu dobrobit. Pogledajmo neke ključne značajke dobrotvornih djela. Osnova suosjećanja je sposobnost razumjeti i osjetiti tuđu bol. Razmišljanje usmjereno na suosjećanje pomaže u izgradnji jakih veza i pružanju potrebne podrške potrebitima.

Dobrotvorni pothvati dolaze na mnogo različitih načina, a jedan od njih je volontiranje. Djelovanje lokalne zajednice, neplaćena pomoć i uključivanje u dobrotvorne inicijative čine cjelinu volontiranja. Dobrotvorne donacije novca, hrane, odjeće ili drugih dragocjenih stvari korisne su za pomoć pojedincima i zajednicama u cjelini. Donacije daju organizacijama moć da dopru do onih kojima je najpotrebnija i pruže ruku pomoći.

Djela milosrđa mogu biti pružanje obrazovnih resursa ili mentorstvo. U pomaganju drugima da steknu znanje i postanu vještiji, kako bi mogli poboljšati svoje životne uvjete i na učinkovitiji način doprinositi društvu. Dijeljenje znanja i podizanje svijesti: Dijeljenje informacija i podizanje pozornosti na važna pitanja može biti čin ljubaznosti.

Razumijevanje izazova s ​​kojima se drugi suočavaju može motivirati pojedinca da poduzme akciju i pomogne u rješavanju tih problema. Stoga, činjenje dobrote ne koristi samo primatelju, već duboko utječe na darivatelja. Na primjer, sa svakim djelićem sebe koji smo dali drugima, osjećamo da smo cjeloviti.

Ads