Kako piše portal Lepa & Srećna, Helicobacter pylori, mikroorganizam koji rado napada sluznicu želuca, odgovoran je za niz problema poput pojačanog stvaranja želučane kiseline, gastritisa i nastanka čira.
Nadalje, osobe zaražene bakterijom H. pylori suočavaju se s povećanim rizikom od razvoja raka želuca, s četverostrukim povećanjem vjerojatnosti razvoja ovog malignog stanja.
Iako je ključno napomenuti da antibiotsko liječenje obično traje dva tjedna, a terapija ulkusa može trajati i dulje od dva mjeseca, i dalje je imperativ za pacijente da se pridržavaju uputa svog liječnika i nastave s terapijom, čak i ako simptomi brzo nestanu.
Uključivanje brokule u prehranu dodatni je korak predostrožnosti koji pojedinci mogu poduzeti. Najnovija saznanja objavljena na portalu Stil otkrivaju da se dnevnom konzumacijom 70 grama brokule može učinkovito smanjiti prisutnost Helicobacter pylori za 40 posto. Za postizanje optimalnih rezultata savjetuje se pridržavanje ovog režima prehrane minimalno dva mjeseca.
Brokula bogata hranjivim tvarima dokazano se učinkovito bori protiv ovog štetnog mikroba, nudeći prirodnu pomoć u očuvanju zdravlja želuca i smanjujući vjerojatnost razvoja teških stanja, poput raka.