Srdačni TikTok video prikazuje starijeg brata koji daje iznenađenje za rođendan svom mlađem bratu. Iako su svi očekivali da će odaziv biti usmjeren na sam dar, zapravo se radilo o publici koju je čista emocija koju je pokazao mlađi brat rasplakala.
Mlađi brat je dobio poklon od starijeg brata i u tom trenutku je briznuo u plač. Nije da ga je sam dar dirnuo, ljubav i gesta su ga pokolebali ono je što dolazi do izražaja u njegovoj reakciji.
– Nisi trebao, stvarno nisi trebao potrošiti – rekao je dječak kroz suze.
“Bile su to prave suze koje su potekle kada je mlađi brat otvorio kutiju, a unutra je bio PlayStation 5. Plakao je još jače 10 minuta bez prekida, vidjevši koliko je truda njegov stariji brat uložio da bi bio sretan.”
“Muka si ti meni brate, pare nisu važne”, rekao je.
“Ovo mora biti najljepši trenutak koji sam ikada vidio. Pozdravite roditelje što su odgojili tako nevjerojatnu djecu”, komentirao je jedan korisnik. Drugi su uslijedili s komentarima poput: “Tako sam sretan, vidi se da su oboje naučeni pravim vrijednostima”, “Ovo me rasplakalo”, “Smijem se i plačem, svaka čast”.
Navike ispijanja kave uvelike se razlikuju među zemljama; međutim, trenutno se na većini mjesta uz šalicu kave poslužuje čaša hladne vode. U nekim se gradovima ta tradicija ne poštuje, a ako netko uz kavu traži vodu, onda će i za to sigurno dobiti račun. Dok je običaj “kave po želji” zabilježen već u 16. stoljeću i odmah prihvaćen od strane Turaka i Grka, u zapadnoj je Europi postao popularan tek krajem 19. stoljeća.
Točnije, voda koja je dolazila uz kavu nije bila namijenjena za piće. Tih godina kada se događalo prvo, mnoge su žene davale oduška frustracijama miješajući šećer i kavu žlicom. Bilo je i još uvijek se smatra neuglednim ako se žlica zaprlja pjenom, pa ju je bilo potrebno staviti na rub tanjurića. Mnogi su je smatrali neprofinjenom i neelegancijom.
Kao rezultat toga, čaša vode s kavom omogućila je zalogajnici da ispere prljavu žlicu prije nego što je baci na pladanj. Počelo je široko, gdje bi korištenje čaše vode bacilo prljavu žlicu; iako je od te 1873. godine, kada je postavljen prvi početak komunalnih vodovodnih sustava koji dolaze iz planinskih izvora, ova aktivnost dobila na značaju.