Kada je riječ o kućanskim aparatima, perilice za rublje poznate su po čestim kvarovima, što rezultira skupim popravcima. Međutim, postoji poseban problem koji se često javlja tijekom rada ovih strojeva: začepljen i prljav filter. Srećom, ovaj problem možete riješiti sami. Evo vodiča korak po korak o tome kako učinkovito riješiti problem i vratiti svoju perilicu na optimalnu funkcionalnost.

Za čišćenje filtra prvo ga pronađite na donjem dijelu ispod vrata na prednjoj strani stroja. Stavite krpu ispod filtra kako biste uhvatili sve ostatke. Osim toga, koristite plastičnu čašu kako biste spriječili da voda prsne po vama ili se prolije po podu tijekom čišćenja filtra.

Podijelite tkaninu na dva dijela, pazeći da je jedan dio duži od drugog. Postavite duži dio ispod filtra, koristeći ga kao improvizirani lijevak.

Započnite ispuštanjem vode kroz filtar, dopuštajući joj da iscuri. Nastavite s uklanjanjem filtra i očistite ga ravnomjernim protokom vruće vode. Upotrijebite sredstvo za čišćenje i četkicu za zube kako biste temeljito izribali zamršene dijelove filtra koji su nedostupni rukom.

Nanesite sredstvo za čišćenje na osovinu filtera, osiguravajući potpunu pokrivenost. Upotrijebite četku za temeljito ribanje i uklanjanje nakupljene prljavštine s osovine. Isperite ostatke vodom kako biste postigli čistu površinu.

Nakon što je proces čišćenja završen, vratite filtar u prvobitni položaj na stroju.

 

BONUS:

Šta se dešava ako koristite mobilni dok dojite?

Doći će točka u kojoj nećemo moći izbjeći stalnu upotrebu mobilnih telefona i drugih uređaja sa zaslonom. Čak je i majkama, osobito dok doje, teško odvojiti se od svojih telefona kao sredstva za kraćenje vremena. Postavlja se pitanje je li takvo ponašanje zdravo i koje su implikacije?

Emocionalna povezanost majke i djeteta značajna je prednost dojenja. Osjećaj sigurnosti djeteta ovisi o majčinoj prisutnosti i interakciji. Posljedično, ako majke koriste svoje mobitele dok doje, riskiraju da izgube ovo ključno vrijeme povezivanja i potencijalno naškode svom odnosu s bebom. Prema “Motherhood Chaitanya”, studije su pokazale da pretjerano korištenje ekrana i multitasking mogu umanjiti iskustvo dojenja, otežati pamćenje i spriječiti sposobnost stjecanja novih znanja.

Korištenje mobilnih uređaja tijekom dojenja može utjecati na sljedeće aspekte.

1. Privlačenje pogleda

Uspostavljanje snažne veze između majke i djeteta zahtijeva određenu količinu kontakta očima. Novorođenčad imaju ograničen vid, prvenstveno usmjeren na majčino lice tijekom dojenja. Kontinuirano se pokušavaju identificirati i povezati s majkom putem vizualnog prepoznavanja. Razmislite o utjecaju na vaš odnos s bebom ako bi mogla vidjeti samo vaš telefon umjesto vašeg lica.

2. Usredotočite se

Moguće je da se beba nije uspješno pričvrstila na vašu dojku, ali je to teško utvrditi jer je vašu pozornost već zaokupio telefon. Zanimljivo je da biste mogli dojiti u ovom trenutku dok pregledavate ovaj članak, nesvjesni potencijalnih negativnih učinaka koje bi to moglo imati na vaše dijete.

3. Čin fizičkog kontakta

Nemoguće je odrediti kada beba zaspi držeći telefon. Osim toga, teško je procijeniti je li beba konzumirala dovoljnu količinu mlijeka. Postoji mogućnost da beba zadrijema tijekom dojenja, pa je ključno pružanje nježnih dodira i milovanja.

4. Problemi s ponašanjem

Ako se bebe zanemaruju kada im je potrebna pozornost, mogu doživjeti napadaj. Kada ne obraćate pozornost, oni se smiju i vokaliziraju. Pokušavaju privući vašu pozornost svojim sitnim ručicama, nagovarajući vas da im priznate. Ako im ne uzvrate emocije i osjećaje, mogu se osjećati izloženima i isključenima. Bebe su vrlo osjetljive i zahtijevaju stalno promatranje.

Zračenje koje emitiraju uređaji

Kompaktna veličina dojenčadi čini ih vrlo osjetljivima na apsorpciju štetnog zračenja koje emitiraju elektronički uređaji. To predstavlja značajan rizik, budući da apsorpcija takvih opasnih tvari ima potencijal promijeniti genetski materijal i potencijalno olakšati proliferaciju stanica raka. Nadalje, dobro je dokumentirano da ovo zračenje može poremetiti razvojne procese mozga.

Oslobađanje oksitocina je smanjeno.

Ako je majka zaokupljena telefonom tijekom dojenja, to može rezultirati manje ugodnim susretom za majku i bebu. Beba može postati razdražljiva ili prestati jesti, dok majka može osjetiti napetost ili nedostatak fokusa, što može spriječiti oslobađanje oksitocina, hormona odgovornog za smanjenje mlijeka.

Susret negativnog povezivanja

Istraživanje je pokazalo da iskustvo povezanosti između majke i djeteta može biti ugroženo pretjeranim korištenjem ekrana i obavljanjem više zadataka tijekom dojenja. Ključno je prepoznati da su dojenčad vrlo perceptivna i zahtijeva nepodijeljeni fokus svoje majke kako bi uspostavila osjećaj sigurnosti.

Negativni utjecaji mogu nepovoljno utjecati na obrasce hranjenja.

Prema Ona, korištenje telefona tijekom dojenja može imati negativne učinke na obrasce hranjenja bebe. Beba ovisi o znakovima majke, poput kontakta očima i govora tijela, kako bi odredila kada je vrijeme za jelo i kada im je dosta. Kad je majčina pozornost usmjerena na telefon, a ne na bebu, to može izazvati zbunjenost, što rezultira većom vjerojatnošću ili prekomjernog ili nedostatnog hranjenja.

Ads