Svojim gostovanjem u podcastu Velika priča, Nelet Karajlić je iznio misao da Jugoslavija funkcionira na temelju političkih i geografskih faktora, a kao dokaz za to je Dino Merlin. Karajlić je govorio io regionalnim uspjesima Aleksandre Prijović te istaknuo zapažen uspjeh Dine Merlina u Beogradu.

 

 

Karajlić je u podcastu Velika priča izrazio uvjerenje da uspješna glazba i popularna kultura tog doba dokazuju da se Jugoslavija nikada nije istinski raspala. Sposobnost umjetnika poput Dine Merlina i Bijelog dugmeta da pune koncertne dvorane, te stalna popularnost filmova Kuste, Zafranovića i Rajka Grlića, pokazuju da je duh zajedništva ostao snažan. Prema Karajliću, transformaciju su doživjele samo fizičke granice i politički krajolik, što za njega kao nekoga tko je na vlastitoj koži iskusio burna vremena nije imalo veliki značaj.

 

 

Karajlić se osvrnuo i na turneju Aleksandre Prijović “Od istoka do zapada”, istaknuvši impresivan pothvat punjenja pet Arena samo u Zagrebu.

 

 

Na prijelazu u 21. stoljeće, namjenska industrija naišla je na prepreku i počela poslovati prema zapadnim načelima. Jedan istaknuti aspekt ovog pomaka bila je proizvodnja Velikog tipa i sličnih djela. Tijekom naše suradnje s Kusturicom na operi ‘Dom za vješanje’ u Parizu 2007. godine, imali smo poteškoća u pronalaženju odgovarajućih pjevača za uloge Perhana i Azre. No, jedan telefonski poziv prijatelju Žiki u Grandu riješio je problem bez muke. Brzo nam je dao 10-ak talentiranih mladih ljudi, u dobi od 16-17 godina. Na kraju smo odabrali Milicu i Stevu”, otkrio je u intervjuu za Velike priče.

 

Nele Karajlić je u najnovijem prilogu podcasta “Rosić i prijatelji” govorio o svojoj izuzetno hvaljenoj knjizi “Solunska 28”, koja je u posljednje vrijeme stekla ogromnu popularnost u Srbiji.

Ads