Ceca Ražnatović i Saša Vidić godinama su bili dobri prijatelji, zajedno su putovali, povjeravali se, spavali jedno s drugim… A onda je sve puklo.
Nakon toga, Saša bi često vrijeđao Ražnatovićku, ali ona nije progovorila ni riječ koliko god se on okomio na nju ili njenu djecu.
Skoro godinu i po nakon Vidićeve smrti, njegov prijatelj Ivo u razgovoru za Kurir kaže da je dizajner volio da je uspio da se pomiri s Cecom.
Ceca Ražnatović i Saša Vidić bez razloga prekinuli prijateljstvo
Izgubio sam velikog prijatelja i brata na godinu i pol. Nitko me od mojih prijatelja, javnih osoba ili suradnika od ovog travnja do danas nije pozvao da ga spomenem niti jednom.
Nije da sam to očekivao. Ne volim zezanje u javnosti čak ni kad smo izlazili, putovali s njim. Nikad nisam tražio da me spomene; sad vidim da je bio u pravu; sav ovaj javni svijet je farsaγ
Trenutačno ga ima na društvenim mrežama, sve sam pomno pratio i nitko nije stavio njegovu fotografiju otkako je umro, barem iz poštovanja na taj način. Nitko živ.
Prošla je skoro godina, a prošlo je i više od toga, a o njemu se ne napiše ni riječi, onda kao da ga nije ni bilo. Zato mi je jako žao i stvarno su se toliko borili za njega i mnogi su slavili, a sada ništa – kaže Ivo.
“Otišao je zauvijek i zbog toga mi je najviše žao jer nikada nisam dobio priliku da se pomirim s Cecom Ražnatović, s kojom nisam razgovarao godinama i koju sam samo vrijeđao u medijima.”
Danas, 14. siječnja, slavimo Mali Božić, na spomendan svetog Vasilija Velikog. Kaže se da je na Vasiljevo zabranjeno svađati se, jer bi takvim svađama ljudi bili žrtve nesreće cijelu godinu. U nekim područjima postoji uvjerenje da treba biti oprezan kako netko ne bi krivo procijenio. U nekim drugim krajevima vjerovalo se da će, ako na današnji dan padne snijeg ili bude oblačno, dijete rođeno te godine biti varljivo.
U nekim krajevima u Hercegovini i danas se čuva tradicija paljenja badnjaka kao iu ostalim srpskim krajevima gdje imaju obredni kruh vasilicu. Ovi praznici u liturgijskom kalendaru Srpske pravoslavne crkve ispisani su crvenom tintom, što ukazuje na njihov vrhunski status glavnih načela pravoslavne vjere.
Biblija tumači da je sam Isus Krist ponio sve grijehe ljudskog roda, a obrezivanje je simbol čišćenja istočnog grijeha naslijeđenog od roditelja. Kako kaže vladika Nikolaj Velimirović, „Hristos je u svom ljudskom tijelu uzeo na sebe i okusio posljedice grijeha“. Prema povijesnim izvorima i predaji Bazilije Veliki umro je 379. godine u dobi od pedeset godina. Bilo je to u vrijeme kada je car Konstantin proglasio kršćanstvo zakonitom vjerom u svom carstvu.