Marija Šerifović izmami osmijeh na lice svakodnevnim dijeljenjem slika posebnog obiteljskog kutka u kojem već dulje vrijeme važnu ulogu ima sin Mario. Marija se smiješi otkako se dječak pridružio njezinoj obitelji, baš kao i njezini vjernici koji su godinama njezini obožavatelji uživajući u ovim prekrasnim objavama.
Marijina fotografija iz 2018. uhvatila je dan dok su sretno prvi put isprobavale vjenčanicu. Sada nas izmami osmijehu.” Marija Šerifović slavu je stekla zbirkom viceva koji odišu određenom vrstom osebujnosti i pomalo ironije, au isto vrijeme odražavaju iznimnu razinu duhovitosti.
Rekla sam da.
In vitro oplodnja ili IVF bila je njezin najdraži žar i do kraja godine krenula je u traženje surogata kako bi ostvarila svoj san. S tako snažnom težnjom za brakom, vjerujemo da će se, kao iu njezinim prošlim pokušajima, ta želja u dogledno vrijeme ispuniti.
Posuda za orhideju treba biti prozirna jer orhideja mora vidjeti u kakvom je stanju korijen. Također bi trebao imati puno rupa za ventilaciju između korijena jer ih to čini robusnima. Korijenje orhideje je sklono truljenju, pa orhideju zalijevajte samo ako joj je korijen potpuno bijel, a supstrat suh. Inače, dobro su opskrbljene vodom u lišću ili u svojim pseudo lukovicama što je zadebljanje stabljike – baš kao u obitelji Oncidium. To znači da nema potrebe da postanete zabrinuti kada na dan ili dva zaboravite zaliti svoje ukrasne biljke jer su one već spremne za kišne dane.
Zemlja za orhideje mora biti prozračna kako bi korijenje disalo. Kad istruli i postane “juhasta”, onda je treba presaditi, više o tome kako presaditi orhideje pročitajte u savjetima Kako presaditi orhideje – vrlo je zgodno. Novi supstrat za orhideju trebao bi biti proziran i ne smije se potpuno raspasti. Profesionalni uzgajivači češće koriste kokos jer on može sačuvati vlagu gdje u tropima orhideje rastu u palmama koje im je prirodno stanište, pa su na bazi kokosa.
Korijenje obično izlazi iz dna posude – nema problema. Svako toliko možete se zamagliti.
U najgorem slučaju, kada truli korijeni ozbiljno utječu na bazu biljke, presadite je ponovno. Izvadite trulo korijenje i nanesite na biljku preparate protiv gljivica – bolest će prestati. Instalirajte preventivne mjere u biljci sklonoj truljenju, tako da se to događa rjeđe; smanjiti zalijevanje. Više informacija o štetnicima i bolestima orhideja možete pronaći u Savjetima za štetočine i bolesti orhideja.
Također treba paziti na umjerenu upotrebu kemijskih gnojiva u mediju za uzgoj. Ovo će osigurati da u slučajevima kada se orhideje zalijevaju dulje vrijeme, pH medija za uzgoj orhideja postupno počne padati s vremenom – postat će kisela. Sada, kemijska gnojiva prilično podupiru nakupljanje soli u mediju za uzgoj kao iu korijenju, što obično ima tendenciju da bude destruktivno za biljku.