Danas je Muna Ayoub poznata osoba u svijetu mode, arapski milijarder koji živi u Monaku i posjeduje jednu od najvećih privatnih jahti na svijetu. Iako je njezin život bio ispunjen bogatstvom i luksuzom, njezina priča sadrži i mnoge mračne trenutke koji otkrivaju duboke emocionalne borbe.

“Moja životna priča je jako tužna. Moje djetinjstvo je bilo tragično, moj brak je bio tragičan, moj razvod je bio tragičan”, kazala je dajući do znanja da unatoč materijalnom blagostanju iza svega stoji život pun teških iskušenja.

Munna je rođena u Kuvajtu u libanonskoj katoličkoj obitelji srednje klase i živjela je u skladu sa zapadnjačkim vrijednostima. Kad je bila vrlo mala, sa samo tri godine, poslana je u katolički internat u Libanonu, gdje su je odgajale časne sestre. Ovo razdoblje njezina života bilo je vrlo teško. Bila je živahno dijete, no njezino je ponašanje često bilo nepoželjno, pa je bila oštro disciplinirana.

To je uključivalo uskraćivanje hrane, pa čak i tjelesno kažnjavanje. Nadalje, bolna odsutnost majke, za koju je bila duboko vezana, ostavila je dubok trag u njenoj duši, pa se Muna često osjećala tužno i usamljeno. U sjećanjima iz tog vremena ostao je i san u kojem je proživjela duboku unutarnju borbu, zamišljajući sebe zatvorenu u pozlaćenom kavezu ispred velike bijele kuće iz koje je bježala tražeći utočište.

S godinama su se njezina tuga i depresija pogoršavale. Nakon što je sa 17 godina zbog rata u Libanonu otišla u Pariz na studij, ponovno je odvojena od majke kada joj je bila najpotrebnija.

Iskustvo u Parizu, gdje je morala raditi noću, a ići na sveučilište danju, bilo joj je još veći izazov jer je svakodnevno patila od tuge i depresije te je cijelo vrijeme bila pod jakim emocionalnim pritiskom.

Njezina se životna priča mijenja kada tijekom studija upozna milijardera Nassera Rashida, savjetnika saudijskog kralja, koji joj otvori vrata luksuznog života. Nasser je bio poznat po svom bogatstvu koje se procjenjuje na 8 milijardi dolara, što ga je činilo jednim od najbogatijih ljudi na svijetu u to vrijeme. Muna je bila očarana njegovim gospodskim ponašanjem i raskošnim darovima te se bez oklijevanja udala za njega.

No, Naser je imala jedan uvjet – preobrati se na islam, što je i učinila jer je vjerovala da će pronaći sreću. Brak je započeo raskošnom ceremonijom 1979. godine, ali se ubrzo pretvorio u pravi “zlatni kavez”. Naser je inzistirao da Muna nosi hidžab, zabranio joj je razgovore s muškarcima i zabranio joj izlazak iz kuće osim na praznike. Njezina svakodnevica postala je usamljena i puna strogih pravila, a suprug je često bio odsutan službenim poslom.

Ads