Saša Joksimović, poznatiji kao GIumac, progovorio je o svojim stalnim zdravstvenim izazovima. Bavi se velikim zdravstvenim problemom koji je sve prisutniji u modernom društvu – bolovima u trbuhu. Joksimović kaže da ga ova bolest prati od djetinjstva i vjerovao je da nikakvi lijekovi više ne mogu pomoći.
U posjetu ‘RTS klinici’ glumac je otkrio svoje simptome prenijevši saznanja medicinskih stručnjaka koji već nekoliko godina prate njegovo zdravstveno stanje. Saša Joksimović iz Giumca govorio je o bolesti s kojom se bori:
“Trenutno osjećam bolove u želucu. Svako jutro nakon buđenja osjeća se nelagoda u želucu. To je stalni tupi bol iznutra. Doktori više ne pomažu, iako su bili učinkoviti, njihovi tretmani mi više nisu važni.” Saša dalje objašnjava:
Često se nađem u situacijama u kojima je potrebna infuzija tijekom koje se daje koktel različitih lijekova za smirivanje želuca. Kad osjetim žutu minutu, obično traje petnaestak dana. Godine mog srednjoškolskog obrazovanja su godine u kojima sam se susreo s brojnim izazovima. Gioria je spomenula da je progutala tubu sedam ili osam puta prije identifikacije helicobacter pylori.
GIumac je dalje opisao svoj abdomen. Saša je tada otkrio da su mu liječnici na posljednjem pregledu rekli da nikada prije nisu vidjeli ovakav slučaj, dodavši da mu trbuh izgleda kao lubenica. Analizom krvi i sluzi koja mu se stvorila u želucu dijagnosticirali su upalu donjeg jednjaka i gastritis.
Zalijevanje je jedan od najvažnijih dijelova uzgoja i održavanja orhideja jer te biljke ne dobivaju vodu na isti način na koji većina ostalih dobiva. Budući da je područje u kojem se odvija uspješan rast orhideja različite kvalitete, moramo prilagoditi način na koji ih zalijevamo. Na primjer, nije moguće da orhideja nakon jedne minute popije svu vodu koja joj je potrebna, niti može doći do pretjeranog zalijevanja. Ali kada se primjenjuje pravilno zalijevanje za ovaj supstrat, on zadržava više vlage i ne treba ga tako često.
Pravi način zalijevanja orhideja je razumjeti što se ne smije raditi. Orhidejama se ne smije dopustiti da teku pod vodom iz slavine, jer će to samo omogućiti vodi da pobjegne kroz supstrat, a da je biljka zapravo ne upije. Umjesto toga, preporučljivo je koristiti posudu koja je veća od one u kojoj se trenutno nalazi orhideja.
Započnite punjenjem posude vodom; ako je vrijeme hranjenja, dodajte preporučenu količinu gnojiva za orhideje u vodu i dobro promiješajte da se ravnomjerno izmiješa. Zatim orhideje treba staviti u vodu da upiju što više, ne manje od 20 minuta; u slučajevima kada su izrazito dehidrirani, mogu ostati potopljeni nekoliko sati bez ikakvih štetnih učinaka. Orhideje se zatim vade iz vode, ostavlja se drenaža i na kraju se vraćaju na svoje mjesto.