Mnogo posla u sklopu mirisne linije ‘JA’ pop zvijezde predstavljeno je u jednom beogradskom shopping centru s tajnim razvojem u dužem vremenskom periodu, o čemu je Kurir pisao još u rujnu.
Sve što možete nanjušiti pjevačica je objasnila medijima – svačiji miris je ‘Ja’.
Ja” je, usput, i naziv Jelenine balade s albuma “Omega”, koju je napisala sama, a za koju mnogi tvrde da je autodeskriptivna.
Taj parfem na svakoj osobi posve drukčije miriše. Mirit će ga osoba koja ih stavlja. Stoga ljudi neće mirisati po Jeleni Karleuši kad ga koriste, već po sebi-rekla je pjevačica.
To je pitanje na koje je odgovorila Karleuša kada se izdvojila s “Ovo parfemiranje” od parfema koje su lansirali drugi pevači, kao Emina Jahović, ili pak prije devet godina Cece Ražnatović “Ilusion”: – Ovo je razlika – djelovala je oštro Karleuša.
“I to je ono što se malo razlikuje od drugih jer je ‘uniseks’, nema spola. Možete ga koristiti kako god osjećate, tko god da ste. Ostavlja trag, ne zaboravlja se. Kad ga pomirišeš, sjećanje te vrati na osobu”, pojasnila je pop zvijezda, a zatim primijetila:
Sve moje kolegice s posla trebale bi pokušati. Uz “I”, dobit će i ovo zlatno “K”. Dakle “JAK”, snaga. Moj parfem je i afrodizijak – rekla je JK.
Podsjetimo, na naše pitanje o parfemu s njezinim imenom, Jelena nam je početkom rujna misteriozno rekla sljedeće:
Malo, ot Kurir, ako ne otkrijete iznenadite, koji ste vie? Mnogo lijepih stvari će se dogoditi u stranci, ali i izvan granica strane ni — To nije kazalo u posljedici Jelene.
Singapurski liječnik opće prakse dr. Samuel Choudhury izdao je upozorenje da jedenje krumpira koji su zeleni ili proklijali može biti vrlo opasno zbog visokih koncentracija glikoalkaloida, prirodnih toksina poput solanina. To može dovesti do prilično ozbiljnih zdravstvenih problema, od samo glavobolje do povraćanja i proljeva. Toksin uglavnom potječe iz zelenih dijelova krumpira zajedno s klicama koje se razvijaju kada je krumpir izložen svjetlu i vlažnim uvjetima.
Dr. Choudhury također naglašava da se krumpir mora čuvati na tamnom, suhom mjestu kako bi se izbjegla proizvodnja takvih toksina. Iako mnogi smatraju da je dovoljno odrezati zeleni dio krumpira, savjetuje se da se u potpunosti klonite takvih krumpira i da kupujete svježe neoštećene.
Preporučeni dnevni unos za prosječnu, zdravu osobu je 20-25 g. U preporuci Agencije za standarde hrane također stoji da je izuzetno rijetko da dođe do bilo kakvog trovanja glikoalkaloidima, čak i u vrijeme kada se konzumiraju velike količine krumpira. Preporuča se, međutim, odrezati ako krumpir ima klice, zelene ili trule dijelove. Skladištenje krumpira na hladnom i tamnom suhom mjestu prema preporuci ove agencije je smanjenje proizvodnje štetnih tvari.