Danas imamo stvarno cool priču iz Bosne, kao što je navedeno u nastavku. Behara Osmanović iz Gradačca imala je jednu od najjedinstvenijih i najzanimljivijih priča o svom rođenju, koje je po njoj jedna u milion i znanstveno je registrovano kao fenomen u svijetu.

Čudna priča, bez sumnje koja je mnoge zbunila i izazvala veliko čuđenje, govori o dva rodilišta, u razmaku od 27 dana; a dvoje djece, brat i sestra, dolaze na svijet u vrlo neobičnim okolnostima.

Behara nije rođena kao uobičajeni blizanac. Iako je imala brata, blizanci nisu rođeni na isti datum, pa čak ni u isto vrijeme, što je iznimno rijetka pojava. Ono što ovo čini još neobičnijim je to što je Behara rođena u šumi, dok je njena majka imala šestero djece, bila je trudna devet mjeseci i došla se poroditi dok je bila u polju.

Suština je da je, prema Beharovoj priči, majka za to vrijeme bila u polju sa tetkom kada je počela osjećati da nešto nije u redu. Počeli su odlaziti kući, ali nakon što su prešli samo kilometar od svog prebivališta, trudnica je počela porađati točno u džungli.

Zamislite slučaj – žena koja se sprema postati majka po sedmi put u roku od nekoliko sati porađa u šumi. Kako je ispričala Behara, majka je i dalje bila u šoku zbog iznenadnog i nepredvidivog stanja, žene iz sela su počele dolaziti da vide novorođenče dok je bila sigurna da u njenom stomaku leži još jedno dijete. Svi su je savjetovali da ode liječniku, ali ona nije htjela, nekako odlučna sama poroditi dijete bez medicinske pomoći, osjećajući da je sve u redu.

Čudna priča ne prestaje s Beharinim vremenom rođenja. Točno 27 dana kasnije, njezina je majka tijekom rada u vrtu ponovno rodila, ovaj put prirodnim putem, njegovog brata blizanca. Ono što cijelu stvar čini tako izuzetnom je to što su oba djeteta rođena u razmaku od nešto manje od mjesec dana jedno od drugog, što je u pravom smislu vrlo neobično i gotovo nemoguće. Oboje su bili zdravi i dobro, liječnici su morali doista otkriti zašto se to dogodilo, a prema obiteljskim pričama, prošlo je i medicinske pretrage.

Kad je sve bilo gotovo, bolničari su ih oboje odveli u bolnicu. Smiješno je što su njih dvoje upisani pod istim datumom rođenja – onim vezanim za Behar, jer je ona prvorođena. ‘Rođeni u vrlo čudnim okolnostima, Behara kaže da koliko god blizanci, nisu bili mnogo slični. Nisu imali sličnosti u licu. A kako kaže, nisu se ni toliko slagali što je još jedna neobičnost u ovoj priči.

Na samom kraju, dakle, nalazimo Beharu koja nam govori kako je priča o njenom rođenju i o rođenju njenog brata blizanca iznimno jedinstvena, iako vjerojatno još uvijek mnoge ostavlja u neznanju kako se to događa da se blizanci rađaju tako udaljeni . Ovo je događaj za koji se sigurno neće često čuti u svijetu; stoga Behara smatra da je njihova materija osebujna i da je treba zabilježiti kao pojavu.

Ads