U napadu nožem u Osnovnoj školi Prečko u Zagrebu ubijeno je dijete, a ozlijeđeno učiteljica i šest učenika.
Počinitelj, devetnaestogodišnji mladić, nakon krvavog pira pokušao je samoubojstvo.
Novinari hrvatskog javnog sektora otkrili su više detalja napada na školu u Zagrebu.
– Od roditelja smo neformalno doznali da su djeca koja su nakon doručka mirno šetala vidjela krv u hodniku i mladića kako tuče dječačića. Počeli su bježati i nastala je panika. Mladi su upravo krenuli u prvi razred.
Priča se da je ozlijeđeno šest osoba, a neke verzije govore o sedam ili osam. Neki odrasli su ozlijeđeni, ali većina su djeca. Mladić je tada istrčao iz škole i otrčao u obližnji Dom zdravlja gdje se zaključao u WC i pokušao samoubojstvo. Otkrila je da je policija spriječila samoubojstvo nakon što su svjedoci rekli da je WC bio pun krvi.
Velika skupina roditelja stajala je ispred škole čekajući informacije o svojoj djeci, ali nisu znali ništa o svojoj djeci.
– Mnogi su pobjegli, neke su odveli, neke su pokupili roditelji. Ima i roditelja koji prođu dva sata, a da nitko ne zna ili ne može reći gdje su im djeca.
Navodna meta bila je učiteljica prvog razreda. Jedan svjedok je rekao da je napadač bio krvav.
– Vidio sam kad su ga iznosili vani u ambulantu. Djelovao je rastreseno, lice mu je bilo krvavo, kosa raščupana, možda se drogirao. Izgledao je izbezumljeno i činilo se da ne zna što mu se događa. Čovjek koji radi u tvrtki preko puta škole rekao je da su ga doveli.
Bivši učenik koji živi pokraj škole rekao je da nije jasno kako su napadači ušli, s obzirom na to da je škola uvijek bila zaključana.
Nekada smatran obrokom za srednje imućne ljude, kačamak danas doživljava renesansu kao egzotična i “čista” kulinarska opcija. Obično se radi od bijelog ili žutog kukuruznog brašna, koji se često naziva i kukuruzna krupica ili palenta. Zbog svoje prirode bez glutena, kačamak nije samo odličan izbor za doručak, već je i jedna od najzdravijih alternativa. Kukuruzno brašno je bogato esencijalnim nutrijentima za ljudsko tijelo i osigurava važne elemente za ljudsko tijelo, uključujući vitamine A, E, razne vitamine B i razne minerale.
Kačamak je poznat po bogatom sadržaju esencijalnih minerala, uključujući fosfor, cink, kalij, magnezij, mangan i selen. Točnije, daje oko 380 kalorija na 100 grama, a sastoji se od 12,7% vode, 10% proteina, 73% ugljikohidrata, 4,3% masti i 2,3% vlakana. Ugljikohidrati i masti u kukuruznoj krupici pozitivno utječu na zdravlje, posebice na poboljšanje rada crijeva. Visok sadržaj vlakana, zajedno sa složenim ugljikohidratima, može povećati osjećaj sitosti.