“Tom, kako ga je većina poznavala, umirao je od raka pluća u toj bijelo okrečenoj, svečanoj sobi kad je odlučio da je vrijeme da svojoj kćeri oda veliku tajnu, otkriće koje je razbilo njezinu percepciju toliko stvari. 

U proljeće 2021., nekoliko dana nakon prve kemoterapije, dok je ležao slab u krevetu u predgrađu Bostona, konačno je odlučio otkriti da je posljednji put živio u laži pet desetljeća ili tako nešto…”

Priznao joj je da njegovo pravo ime nije Tomas Randel nego Teodor Konrad, te da je kao mladić opljačkao banku u Ohiju. Ukrao je nevjerojatnu svotu od 215.000 dolara, što bi danas bilo oko 1,7 milijuna dolara.

Ashley je bila šokirana. Čovjek za kojeg je znala da je uzoran građanin i odgovoran otac zapravo je bio bjegunac čija se priča kružila i postala legenda među najužim krugovima istražitelja. Molio ju je da ne istražuje slučaj.

Ali ona to jednostavno nije mogla podnijeti. Iste je večeri otišla na internet i pronašla stotine tekstova o Tedu Konradu, nedostižnom pljačkašu banaka čije će lice krasiti plakate ‘Wanted’ i epizode serija poput ‘America’s Most Wanted’.

Stoga, kako su se slojevi njegovog dvostrukog života počeli odmotavati, Ashley je saznala da je njezin otac, inspiriran filmom “Afera Thomasa Crowna”, doista izveo jednu od najspektakularnijih pljački u povijesti Ohija.

Samo na drugačiji način života u golemoj zemlji u kojoj se od obale do obale osjećate kao kod kuće. Nakon svih tih godina, stvorio je još jedan život u Massachusettsu, kao prodavač automobila i otac koji bi učinio sve. za svoju kćer Nikada nije napustio zemlju niti tražio putovnicu, svoju bejzbolsku kapu i bradu svoju stalnu masku.

Nakon njegove smrti u svibnju 2021., vijest je stigla do američkih maršala čije su se fotografije na kraju složile s licem Thomasa Randela. Rukopis pronađen na komadu papira u njegovoj imovini odgovara onom na njegovim starim dokumentima. Priča o Tedu Konradu i njegovom životu kao Thomasa Randela: legenda o zločinu, pokajanju, obiteljskim vezama.

 

 

To je dvorac Neuschwanstein u Bavarskoj, Njemačka – vjerojatno najpoznatiji i najromantičniji dvorac na svijetu. Poznat i kao izvor inspiracije za Disneyjev dvorac u “Uspavanoj ljepotici”, kao i simbol ovog filmskog studija. Unatoč privlačnosti za milijune turista, njegova je priča mnogo mračnija i zagonetnija. Sagradio ju je početkom 1869. godine kralj Ludwig II, poznat i kao “Ludi kralj”. Strast prema srednjovjekovnoj arhitekturi i Wagnerovim operama vidljiva je u svakom kutu zgrade. Unutra se nalaze čak i scene iz različitih Wagnerovih drama, a Dvorana pjevača je, u tom smislu, element koji najviše iznenađuje – soba posvećena posebno legendama o vitezovima.

Ali Ludvig nije čekao da to učini. Zbačen je s prijestolja pod optužbom da je mentalno nesposoban za prijestolje, a ubrzo nakon toga pronađen je mrtav, pod misterioznim okolnostima na dnu jezera Starnberg. Ludvigova smrt je slučaj koji ostaje otvoren s brojnim sumnjama na politički motivirano ubojstvo. Dvorac Neuschwanstein, iako nikad do kraja postavljen, otvoren je za javnost nekoliko tjedana nakon njegove smrti. Zanimljivo je da ovaj dvorac nikada nije imao vojnu ili obrambenu namjenu, već samo kao utočište od stvarnog svijeta.

Ads