Mina Naumović i Ognjen Amidžić uživaju u bračnom životu pa često putuju i provode se izvan granica Srbije
Samo su nedavno podijelili utiske sa svojim prvencem Perunom, a sad se voditeljka pohvalila i rođendanskim poklonom po mrežama
Ognjen najbolje zna kako njegovu partnerku učiniti sretnom, stoga joj je platio još jedno putovanje na egzotičnu destinaciju.
Mina je govorila iz aviona, objavila fotografiju i napisala:
A tu je i moj rođendanski poklon.
Podsjećam, Ognjen Amidžić nije od onih koji kriju da uživa u skladnom braku sa koleginicom Minom Naumović, a nedavno su dobili sina kojem su dali ime Perun.
Prije tri mjeseca njihovi su se strojevi uselili u obiteljsko gnijezdo koje je renovirano baš po njihovom ukusu. Stan ima visoke stropove i bogate zavjese koje krase dnevni boravak s drvenim blagovaonskim stolom, a malo iza njega su stolice.
Pokazala je kutak koji su jednom postavili za Peruna, ali nije htjela da prikazuje cijelu sobu pa se na jednom zidu vidjela tapeta s medvjedićem, a na drugoj strani TV; na kojoj je njihov dragi tog jutra gledao neki crtić.
Mini i Ognjen su se očito dopale nježne krem nijanse kada je u pitanju soba njihovog sina.
Jedna od zanimljivih činjenica o prirodi povezana je s drvećem i njegovim podzemnim korijenjem. Možda mislite da su stabla samo zasebne biljke, ali znanstvenici kažu da u šumama stabla stvaraju veliku povezanu mrežu korijena poznatu kao Wood Wide Web. Ova podzemna mreža omogućuje različitim vrstama drveća da međusobno razgovaraju i pomažu jedni drugima dijeleći hranu, vodu, pa čak i signale upozorenja.
Najvažnija komponenta ovog sustava je micelij gljiva, koji ulazi u korijenje drveća i formira simbiozu poznatu kao mikoriza. Gljive dobivaju šećer od drveća, a drveće fosfor i dušik zajedno s drugim hranjivim tvarima koje gljive apsorbiraju u plinovitom obliku iz tla.
Nevjerojatno je da kada je jedno stablo pod prijetnjom – bolest, oštećenje, zaraza ili napad štetočina na njega – ono može proširiti svijest među drugim stablima u blizini za kolektivnu samoobranu kroz umrežavanje micelija.
Tu mrežu starija i veća stabla hrane u obliku hranjivih tvari preko gljiva do mladih stabala koja nisu razvila zreli korijenski sustav. U tom smislu, šume ne postaju izolirana stabla, već zajednice koje se međusobno podupiru dijeleći resurse kako bi cijeli ekosustav ostao stabilan i elastičan. To je tako čudesan prirodni sustav koji ukazuje da biljke također mogu imati složen oblik komunikacije i suradnje, otkrivajući tako bogat život u prirodi.