Ako ste se ikada susreli s frustrirajućom situacijom da vaša odjeća nije pravilno očišćena u perilici, što je dovelo do neugodnog mirisa umjesto svježeg mirisa, budite uvjereni, niste sami. Povremeno, perilica rublja može biti manjkava u svojim sposobnostima čišćenja, što dovodi do pojave neželjenog mirisa.

U slučaju nailaska na takve okolnosti, preporuča se procijeniti funkcionalnost grijača. Ako se čini da radi ispravno, preporučljivo je istražiti alternativne razloge problema. Vjerojatno je da, osim neispravnog uređaja, postoji greška u postupku. Primijećeno je da mnogi pojedinci, osobito žene, imaju tendenciju koristiti pretjeranu količinu deterdženta ili omekšivača tijekom procesa pranja rublja. Nažalost, stroj nije u stanju adekvatno ukloniti te tvari, što dovodi do njihovog nakupljanja unutar tkanine.

Kako biste odredili treba li omekšivač ugraditi u vaš režim pranja rublja, ključno je uzeti u obzir karakteristike tkanine i njezinu kompatibilnost s proizvodom. Ovo promišljeno razmatranje omogućit će vam da postignete željeni rezultat ugodnog mirisa, a ne neugodnog. Kako biste se zaštitili od bilo kakve moguće štete i zajamčili optimalne rezultate, preporučljivo je biti oprezan pri nanošenju omekšivača na određene tkanine, osobito one koje se sastoje od sintetičkih materijala.

Proizvođač izričito zabranjuje nanošenje omekšivača na traper, jer on štetno djeluje i na rastezljivost tkanine i na brzinu blijedinja boje. Odlučite li se zanemariti ove upute, preporuča se da uzmete u obzir svoju fizičku građu i koliko često nosite traperice kako biste odredili optimalni vremenski okvir za pranje, obično u rasponu od 2 do 6 mjeseci.

Neugodan miris i stvaranje bijelih mrlja na odjeći može se pratiti od nakupljanja prljavštine u perilici. Kako biste izbjegli ovaj problem, savjetuje se pridržavati se niza jednostavnih uputa za održavanje. Od ključne je važnosti odmah izvaditi rublje iz perilice nakon završetka ciklusa. Osim toga, potrebno je pažljivo očistiti gumenu brtvu na vratima nakon svakog pranja kako biste uklonili sve ostatke deterdženta. Također se preporučuje redovito sušenje odjeljka za deterdžent.

Kako bi se postigla najviša razina dezinfekcije, stručnjaci savjetuju da jednom mjesečno pokrenete stroj, bez ikakvih predmeta, koristeći kombinaciju deterdženta i octa. Nadalje, imam dodatni vrijedan prijedlog: primjena ove tehnike osigurava da će vaša odjeća zadržati ugodnu aromu otprilike tjedan dana nakon završetka ciklusa pranja. Kako biste postigli optimalne rezultate, preporuča se suzdržati se od aktiviranja omekšivača na početku postupka pranja.

Kako biste maksimizirali miris omekšivača, preporučuje se odgoditi njegovo dodavanje do završetka prvog ciklusa pranja, a zatim ga dodati nakon što sljedeći ciklus započne i upije vodu. Miris omekšivača će se pojačati ako višak ne ostane u tkanini. Međutim, treba biti oprezan jer zaostali ostaci omekšivača koji doprinose pojačanoj aromi mogu nadražiti kožu.

Ads