Jelena Karleuša je u emisiji “Kolegijum” Informera otkrila da je grob njene majke oskrnavljen.
Pjevačica je u spomenutoj emisiji otkrila svoj posljednji susret te kako svakodnevno dobiva uvredljive poruke.
Jelena je u ispovjedaonici novinarima otkrila pritiske s kojima se susrela i uništavanje groba njezine majke.
– Jako sam pod stresom. Opraštam svaku ružnu riječ koju pročitam o sebi, svojoj djeci. opraštam svima. Ne želim se trovati mržnjom i osvetom. Došao sam da kažem da moramo biti jedinstveni i da Srbi ne mogu napadati Srbe.
Ovo što se događa ovih dana je tako užasno. Dugo sam trpila nepravdu, ali sam hrabra žena. Moj Instagram bio je meta velikog napada. Ne znam zašto je svima toliki problem. Ako sam toliko nebitna, zašto je moje mišljenje svima problem – rekla je Jelena.
Kao što svi znamo, Jelena je osoba koja jasno izražava svoje stavove i mišljenja, što je mnogima “trn u oku”, a kako i sama priznaje, zbog toga često trpi ogromnu količinu mržnje. Priznala je i da njezine kćeri prolaze kroz isti pakao.
– To prelazi granice vezane uz Vučićevu politiku jer se prenosi na moju djecu. Uzimam klincima telefone, znam im šifre i brišem sve ružno što su napisali u inbox. Niti jedno dijete ne bi trebalo prolaziti kroz ono kroz što prolazimo moja djeca i ja. Na meti su bili i moja majka, koja je preminula, na način koji vam ne mogu objasniti. Na najstrašniji način oskrnavili su grob moje majke.
Zvali su me s groblja, a ne mogu vam ni reći što su radili. Bilo je toliko strašno da sam ga otišao čistiti. Obećao sam da ću se kandidirati za predsjednika i boriti protiv ovakvih stvari. Srbi su se ovdje pokazali kao najgori neprijatelji Srba. Moramo se boriti protiv podjela na “mi” i “oni”. Kaljuša je rekla da su studenti naša deca, a Srbija naša država.
Dvorac Neuschwanstein, koji se nalazi u Bavarskoj, u Njemačkoj, jedan je od najpoznatijih i najromantičnijih dvoraca na svijetu. Njegov izgled kao da je iz bajke, a zapravo je bio inspiracija za Disneyjev dvorac i poznati logo studija iz filma “Uspavana ljepotica”. Iako danas privlači milijune posjetitelja, njegova priča ima mračniji, smješniji ton.
Dvorac je 1869. godine naručio bavarski kralj Ludvig II., poznat i kao “Ludi kralj”. Ludwigova fascinacija srednjovjekovnom arhitekturom i Wagnerovim operama može se vidjeti u svakom kutu zgrade. Unutrašnjost dvorca ukrašena je scenama iz Wagnerovih opera, a jedan od najupečatljivijih dijelova je Singer’s Hall, prostorija posvećena legendi viteštva.
Međutim, Ludwig nije čekao da dvorac bude dovršen. Smijenjen je pod optužbom za mentalnu nestabilnost i ubrzo je pronađen mrtav pod misterioznim okolnostima na jezeru Starnberg. Njegova smrt do danas ostaje neriješena, a mnogi vjeruju da je ubijen kao posljedica političkih intriga. Iako je bio kontroverzan vladar, ne može se poreći da je ostavio nevjerojatno nasljeđe koje i danas fascinira svijet.