Nakon ranijeg priznanja, Dejan Dragijević izazvao je dodatnu pomutnju kada je njegov otac Radoslav tijekom susreta u tužiteljstvu negirao zločin.

Prema riječima Radoslava Dragijevića, oca Dejana Dragijevića (50) iz sela Zlot, koji je nedavno negirao bilo kakvu umiješanost u tragičnu smrt Danke Ilić (2) iz Bora 26. ožujka u Banjskom Polju, on tvrdi da je sve namješteno. protiv svoga sina.

Prema izjavi starijeg Dragijevića Kuriru, Dejanu i njegovom kolegi Srđanu Jankoviću (50), obojici zaposlenima u JKP “Vodovod”, osumnjičenima za zločin u Banjskom Polju, navodno je smjestio njihov bivši direktor Goran Pavić.


Prema rečima Radoslava Dragijevića, koji je za Kurir rekao, njegov sin tvrdi da nikada nije sreo devojčicu o kojoj je reč. Važno je napomenuti da između njih nije bilo fizičkog kontakta. Nadalje, Dragijević smatra da je bivši direktor orkestrirao situaciju da njegov sin prizna nedjelo. Ovo uvjerenje je široko rasprostranjeno među njihovim kolegama, koji tvrde da novac može motivirati pojedince da manipuliraju okolnostima. No, Dragijević nije mogao iznositi konkretne detalje o tome kako je bivši ravnatelj namjestio ovu situaciju niti koji su mu motivi.

Goran Pavić, bivši direktor borskog “Vodovoda”, prokomentarisao je optužbe Radoslava Dragijevića na račun Kurira.

Odgovarajući na optužbe na njegov račun, Pavić je te tvrdnje odbacio kao besmislene i potpuno neistinite. Iako je priznao da je bio direktor tvrtke, pojasnio je da je s Dragijevićem i Jankovićem imao ograničene kontakte, gledajući ih jednostavno kao obične pojedince. Pavić je istaknuo da su im naređenja bila nadređena i da nisu u njegovoj nadležnosti. No, odluku o ostavci donio je iz moralnih razloga, smatrajući to potrebnim u tadašnjim okolnostima.

Pavić je u travnju donio ostavku nakon što je policija uhitila Dejana Dragijevića i Srđana Jankovića.

Iz moralnih razloga podnosim neopozivu ostavku na funkciju direktora JKP “Vodovod” Bor. Ovakva odluka proizlazi iz činjenice da su optuženi za tragično ubojstvo djeteta zaposlenici ove organizacije. Nadalje, postoji sumnja da se ovaj gnusni čin dogodio za vrijeme obavljanja službene dužnosti, u službenom vozilu. Kako je Pavić ranije naveo, on je i dalje zaposlen u tvrtki, ali u drugom svojstvu, više ne obnaša dužnost direktora.

Iznošenje iskaza, kao svjedok.

U istrazi protiv radnika “Vodovoda” Pavić je dao iskaz kao svjedok. On je u Višem javnom tužilaštvu u Zaječaru detaljno opisao događaje kobnog dana, uključujući intervenciju uhapšenih u Banjskom polju, njihov povratak, interakciju sa kolegama i svoja saznanja u vezi s tim.

Naš izvor doznaje da su ga opširno ispitivali o njihovim aktivnostima u danima uoči uhićenja 4. travnja. To je uključivalo upite o korištenju službenog vozila i mogućnosti korištenja neregistriranog vozila. Također, naš izvor navodi da se s nestrpljenjem čeka vještačenje GPS uređaja iz “fiat pande” za vremenski period nakon navodnog zločina.

U borskom kraju već mesecima kruže glasine o nestanku i mogućem ubistvu dvogodišnje devojčice Danke. Misteriju pojačava nedostatak opipljivih dokaza protiv uhićene osobe, kao i nepostojanje tijela djevojke.


Važno je napomenuti da su optuženi za ubojstvo djevojčice na ispitivanju u policiji priznali svoju umiješanost u zločin. Dejan Dragijević je nakon uhićenja 5. travnja u tužiteljstvu dodatno dao detaljno priznanje. S druge strane, Srđan Janković prvotno je odlučio iskoristiti svoje pravo na šutnju tijekom tužiteljskog postupka, ali je u svibnju odlučio potpuno negirati bilo kakvu umiješanost. Nedavno se tim primjerom poveo i Dejan Dragijević koji je odlučio povući svoje prijašnje priznanje negirajući bilo kakvo sudjelovanje u zločinu.

Prema našem izvoru, moguće je da je to njihova strategija obrane. Osumnjičenici imaju pravo braniti se na bilo koji način koji odaberu, uključujući korištenje neistina. Unatoč tome, nedoumica leži u određivanju koja će se njihova tvrdnja smatrati vjerodostojnom: početna izjava ili naknadno povlačenje. Prvim priznanjem, a potom poricanjem, unijeli su dodatnu nedoumicu u ionako zamršen slučaj.

Ads