Kako pravilno očistiti filter kuhinjske nape: upute za održavanje Kuhanje kuhinjske nape je nešto što se obično događa samo izvana; ali prava stvar koja se vraća njegovoj učinkovitosti je redovito održavanje filtera. Ovi filtri su potrebni za pravilan rad nape, koja je zauzvrat usmjerena na izvlačenje masnoće, pare i mirisa kuhanja.
Takav je uvid u održavanje filtera kako bi vaša napa ostala u stanju A1; duboko naglašava važnost, postupke i smjernice za održavanje kanala. Zašto čistiti filter? Brzina filtra nakon nakupljanja masnoće i prljavštine vjerojatno će se smanjiti. U slučaju da se ovi filtri ne održavaju redovito, smanjuje se usisna snaga, što dovodi do nakupljanja masnoće na zidovima u kuhinji, duž kuhinjskih površina i neugodnog mirisa. Hover’er hauba možda više neće biti dovoljna.
Štoviše, nakupljanje masti je zapaljive prirode i predstavlja sigurnosni rizik. Ako su filtri uvijek čisti, to će osigurati učinkovitost nape i povećati sigurnost u kuhinji. Filtre treba čistiti najmanje jednom mjesečno. Ali koliko često se to mora činiti ovisit će o tome koliko se kuha i kakva se jela pripremaju.
Priprema za čišćenje Proces ne zahtijeva nikakve složene alate; većina stvari koje će vam trebati već su prisutne u vašem domu. Evo što vam treba: Topla voda: Što je viša temperatura, to je učinkovitija. Deterdžent: najučinkovitiji je onaj namijenjen uklanjanju masnoće.
Soda bikarbona djeluje kao blagi abraziv koji je vrlo učinkovit protiv tvrdokornih naslaga. Preporuča se četka, mekana ili srednje tvrda, kako bi se filtar sačuvao od mogućih oštećenja. Nakon čišćenja potrebno je koristiti papirnate ručnike ili tkaninu za potpuno sušenje filtra. Postupak čišćenja filtra Uklanjanje filtra: Prije svega pažljivo odvojite filtre od nape.
Obično se mogu gurnuti ili podići. Ako niste sigurni kako ukloniti, pogledajte priručnik za svoj model. Priprema tople vode: Napunite sudoper ili veliku posudu vrućom vodom. Toplina pomaže otapanje masti. Dodavanje sredstva za pranje posuđa i sode bikarbone: Dodajte sredstvo za pranje posuđa i oko 1/4 šalice sode bikarbone u vruću vodu.
Ova mješavina će pomoći da se mast pravilno eliminira. Kuhanje filtera: Umočite filtere u otopinu koju ste pripremili. Neka odstoje desetak minuta. To će pomoći da se naslage donekle omekšaju. Održavanje filtra: Nakon što je namakanje završeno, nježno izvucite filtre. U potpunosti ih očistite četkom. Nanesite na njega malo sapuna za perilicu posuđa tako što ćete stisnuti područja gdje se skupila masnoća. Ako to nije dovoljno, umočite filtar u sapunicu.
Ispiranje i sušenje: Nakon gornjeg postupka, filtrirajte u toplu vodu kako biste se u potpunosti riješili vode od sapuna. Provjerite jesu li temeljito osušeni prije nego što ih vratite u napu, papirnatim ručnikom ili krpom. Ponovno postavljanje filtra u napu: Tek nakon potpunog sušenja, vrlo nježno ih vratite na njihova mjesta unutar nape. Koliko često treba čistiti filtere?
Stručnjaci savjetuju da ih se čisti barem jednom mjesečno.
Ako često kuhate masno posuđe, preporučuje se češće čišćenje. Osim toga, neki su sigurni za pranje u perilicama posuđa; međutim treba pogledati priručnik kako bi se to potvrdilo. Važno je redovito čistiti filter kuhinjske nape. To je od presudne važnosti za higijenu, učinkovitost i sigurnost.
Filtri koji nisu pravilno očišćeni mogu poremetiti rad nape i povećati rizik od požara. Malo temeljitog čišćenja rezultira ovom izvedbom: napa radi dobro, au kuhinji nema mirisa. Nadamo se da su vam ovi savjeti bili korisni. Ako je tako, ne ustručavajte se javiti nam. Slobodno nas kontaktirajte.