Dugotrajna zajednica Slobode Mićalović i Vojina Ćetkovića jedan je od najčvršćih brakova koji više od 15 godina odolijeva zubu vremena. Vrijedi napomenuti da je kada su se prvi put upoznali, Vojin bio u bračnoj vezi sa voditeljkom Natašom Milovanović, koja je bila zaposlena na Trećem programu RTS-a.

Prilikom njihovog prvog susreta Sloboda je bila još maloljetna, a zanimljivo je da su nenamjerno zajedno obilježili Vojinovo predsvadbeno slavlje, nesvjesni činjenice da će se njihove sudbine ispreplesti. Imao sam privilegiju da se sa Vojinom upoznam kada sam imao 17 godina. Putevi su nam se prvi put susreli tijekom suradnje na studentskom filmu i vrlo brzo sam shvatio da on ima izvanredan smisao za humor i da je sveukupno izuzetna osoba. Posebno je živo sjećanje iz 2008. godine, kada smo na snimanju televizijske serije obilježili njegov posljednji neoženjen dan, budući da mu je sutradan bilo zakazano vjenčanje. Bila je to neizmjerno ugodna prilika, puna smijeha i neizbrisivih trenutaka. Sloboda, koja je bila prisutna od samog početka, njeguje uspomene na ovo zajedničko vrijeme s Vojinom.

Jeste li upoznati s osobom koja je bila u braku s Vojinom kao prvom suprugom? Unatoč njezinim pokušajima da ostane neprimjetna i skloni se od očiju javnosti, njihovo vjenčanje 2001. neočekivano je postalo medijska senzacija, iznenadivši sve.

Postalo je očito da njihovoj ljubavi nije suđeno da opstane, što je dovelo do raskida njihovog braka u kratkom roku. Nataša, odlučna u namjeri da krene na novo putovanje, preselila se u Pariz gdje je svesrdno nastavila školovanje i krenula u potpuno promijenjen život. Iako se rijetko pojavljuje u javnosti, svoj privatni život kratko je spomenula u jednom od svojih posljednjih intervjua 2007. godine.

U ovom trenutku nalazim se uronjena u duboku i trajnu vezu sa svojom drugom osobom. Dati prednost ljubavi nad poslom uvijek je bio moj stav. Zaista je revitalizirajuće imati smislenu vezu s pojedincem koji postoji izvan očiju javnosti, nedavno se preselio i ima značajnu razliku u godinama u odnosu na mene – izražavala je Nataša u tom razdoblju.

Usred svega toga, Vojin je pronašao neizmjernu radost u skladnoj vezi sa glumicom Slobodom Mićalović, a oličenje njihove ljubavi su preslatke kćerke bliznakinje. Mnogo se nagađalo oko Natashine odluke da prekine brak s vrlo hvaljenom zvijezdom u usponu koja je osvojila srca žena diljem svijeta. Priča se da je kratko hodala s Goranom Pitićem, bivšim ministrom u vladi Zorana Đinđića, koji je osim što je vrsni ekonomist, vodio zanosan i nekonvencionalan život.

Goranu, koji je rođen u Velesu 1961. godine, otac se zaposlio u gradu, a on je tamo proveo svoje formativne godine. Ipak, u Zadru je započeo njegov košarkaški put, a duboku ljubav prema pjevanju otkrio je tek preseljenjem u Beograd.

Dodatni tekst:

Hitnost oko rasprave o klimatskim promjenama se pojačava kako se planet bori s posljedicama globalnog zatopljenja. Rastuće temperature, topljenje ledenih kapa, podizanje razine mora i sve češća pojava ekstremnih vremenskih prilika predstavljaju ozbiljnu prijetnju ekosustavima. Unatoč zastrašujućem zadatku rješavanja ovog problema, postoje brojni razlozi za optimizam i proaktivne mjere.

Presudni element u borbi protiv klimatskih promjena uključuje prelazak na održivije energetske mogućnosti. Iako služe kao primarni izvor energije, fosilna goriva ne samo da emitiraju značajne količine štetnih plinova koji pridonose efektu staklenika, već su i ograničeni resursi koji se brzo smanjuju. Usmjeravanjem ulaganja u alternative obnovljive energije poput sunca, vjetra i hidroenergije, možemo učinkovito smanjiti emisije stakleničkih plinova i smanjiti ovisnost o neobnovljivim izvorima.

Ključno je smanjiti ispuštanje plinova koji pridonose učinku staklenika u različitim sektorima kao što su industrija, transport, poljoprivreda i kućanstva. Ovaj se cilj može postići povećanjem energetske učinkovitosti, zagovaranjem održivih transportnih sustava, minimiziranjem otpada i uvođenjem promjena u metode proizvodnje hrane.

Klimatske promjene nadilaze samo tehnologiju i politiku; to zahtijeva promjenu naših vrijednosti i načina života. Svaki pojedinac ima moć učiniti razliku u borbi protiv klimatskih promjena minimiziranjem njihovog utjecaja na okoliš, prakticiranjem recikliranja, smanjenjem upotrebe plastike i podržavanjem održivih proizvoda i poslovanja. Edukacija i širenje svijesti o važnosti očuvanja okoliša imaju presudnu ulogu u tom nastojanju.
Potpora i osnaživanje ranjivih zajednica pogođenih klimatskim promjenama od iznimne je važnosti. Ove zajednice, kojima nedostaju potrebni resursi da se nose s teškim vremenskim pojavama kao što su poplave, suše i uragani, uvelike se oslanjaju na pomoć međunarodne zajednice. Pružanje financijske pomoći, tehnoloških resursa i obuke ključno je za osiguranje njihove otpornosti i spremnosti.

Rješavanje problema klimatskih promjena zahtijeva sveobuhvatan pristup koji zahtijeva zajednički napor i suradnju svake nacije. Putem globalnih sporazuma kao što je Pariški sporazum, zemlje mogu uspostaviti ciljeve za smanjenje emisija stakleničkih plinova i surađivati ​​na njihovom postizanju. Imperativ leži u jedinstvu političkih osoba, korporativnog sektora, organizacija civilnog društva i pojedinaca, koji rade u tandemu kako bi prevladali ovu prepreku i osigurali održivu budućnost za čovječanstvo.

Ads