Sljedeća osoba koja je već godinama na našoj sceni je Seka ALEKSIĆ. Svjetla reflektora medija uvijek su uprta u nju, jer gotovo da ne daje nikakve informacije o svojoj obitelji.

Jedan od njezinih rođaka – posebice njezina sestra – nadaleko je poznat zbog svog bavljenja glazbom. Doista, Seka ima stariju sestru Ajselu Malkić, koja se također bavi glazbom. No, ona nije toliko u javnosti jer živi u Bosni i nije aktivna.

Postala je jako popularna u tim krajevima, za razliku od Seke. Nastupa jedino u Bosni, gdje je zapažena da nastupa s bendovima i pjeva narodnu glazbu.

Iako joj karijera još nije krenula, vrlo je uspješna u svojoj zemlji. Ajsela, možemo je vidjeti na domaćim kanalima, nastavlja polako ali sigurno graditi svoju karijeru.

Iako obje sestre vole glazbu, Ajsela nikada nije dospjela do onoga što je Seka. Ajsela je na lokalnoj, dok je Seka na regionalnoj razini.

Seka i Ajsela se odlično slažu. Bila je gošća na jednom od Sekinih koncerata, a sudeći po njihovom međusobnom odnosu već postoji neka čvrsta veza, a nekoliko puta je spomenula da bi voljela snimiti duet sa Sekom. Ali nažalost to se još nije dogodilo, ali neka se utvrdi da postoji sestrinska ljubav i odnos koji je vrlo jak.

 

 

 

Kačamak je smatran jelom skromnih ljudi, a sada je našao mjesto u modernoj revitalizaciji kao egzotična “čista” kuhinja. Obično se priprema od bijelog ili žutog kukuruznog brašna i obično se naziva kukuruzna krupica ili palenta. Budući da je kačamak bez glutena, idealan je ne samo za doručak već i kao najzdravija opcija. Bogato esencijalnim hranjivim tvarima, kukuruzno brašno opskrbljuje tijelo vitalnim elementima poput vitamina A, E, vitamina B skupine i brojnim mineralima.

Kačamak je bogat esencijalnim mineralima, fosforom, cinkom, kalijem, magnezijem, manganom i selenom koji sadrži. U tom kontekstu, to je 380 kalorija na 100 grama za energiju (12,7% vode, 10% proteina, 73% ugljikohidrata, 4,3% masti i 2,3% celuloze). Zdravstvene prednosti kukuruznog brašna leže u njegovom sadržaju ugljikohidrata i masnoća, posebno u poboljšanju peristaltičke aktivnosti crijeva. Visoke razine dijetalnih vlakana i dugolančanih ugljikohidrata uzrokuju brži osjećaj sitosti.

Te se hranjive tvari postupno apsorbiraju; stoga podupiru normalne probavne procese u crijevima. Mogućnost kuhanja kao obroka glavna je prednost kačamaka jer se može konzumirati i kada postoji problem s probavom. Karotenoidi u kukuruzu plus korisne biljne masti u zrnu potiču kvalitetu peristaltike crijeva. U tom djelovanju osjeća se prevencija zatvora i regulacija probave.

Ads