U našim krajevima postoje stari običaji koji su se zadržali do danas, posebno u ruralnim krajevima, gdje se i danas poštuju. Zanimljiva je priča o Redžepu Kastratiju koja nam daje uvid u albansku tradiciju dogovorenih brakova. Rođen i odrastao u selu blizu Prizrena, Redžep je odlučio da sledi ovaj negovani običaj u svojoj šezdeset prvoj godini. Ranije je bio oženjen, ali je tragično izgubio suprugu 2000. godine, ostavivši iza sebe 12 kćeri.
Kada je odlučio da se ponovo oženi, bio je spreman da plati 3.000 evra za svog novog partnera. Međutim, na dan venčanja, ono što ga je iznenadilo jeste da osoba ispred njega nije bila očekivana tridesetpetogodišnja mlada, već devetnaestogodišnja devojka. Uprkos ogromnoj starosnoj razlike, hrabro je prihvatio novu vezu. Nema sumnje da je Redžepova priča izvanredna. Oženjen je suprugom Valentinom i ima sina po imenu Diamant, ali vredi napomenuti da su ugovoreni brakovi uobičajena tradicija u albanskoj kulturi. Iako je broj Rexpovih unučadi nepoznat, vrijedi napomenuti da je prije rođenja svog prvog djeteta Diamantea imao skoro pedeset unučadi. Poslednjih godina Albanci i Srbi sve češće sklapaju brakove. Često će stariji Albanci izabrati mladu i svoju odluku opravdati tvrdnjom da je to bolje nego biti sami. Trenutno, mlade Albanke migriraju iz ruralnih u urbana područja, preferirajući gradski život u odnosu na seoski život.
To je rezultiralo viškom neoženjenih muškaraca u srpskim selima, ali su potencijalni partneri sve otvoreniji za ideju o braku sa Albankama. Vrijedi napomenuti da je ženska populacija u Albaniji veća od muške populacije, što rezultira većom vjerovatnoćom da će žene biti neudate. U albanskoj kulturi, ostati samac se često smatra sramotnijim od udaje za nekoga izvan vaše vjerske pripadnosti. Etnološki autoritet Jasna Jojić je 2005. godine izjavila da se albanske neveste često udaju za srpske mladoženje. Mlade su putovale na jug Srbije radi venčanja. U prvim danima, u ruralnoj Srbiji je bilo više neženja nego usidela jer su se žene selile u gradove. Međutim, ovaj trend se promijenio kako je selo postajalo sve prosperitetnije i njegova finansijska situacija se poboljšavala. Kako se penetracija interneta povećava i prihodi rastu, broj neoženjenih muškaraca je opao. Jojić je napomenuo da se situacija i dalje razvija.