Željko Mitrović već je dugi niz godina u sretnom braku s Milicom, a par je blagoslovljen s dvije kćeri. Prethodno je imao ljubavnu romansu, a kasnije i brak sa pjevačicom Sonjom Mitrović Hani.
Sonja Mitrović možda je najpoznatija pjevačica devedesetih, za koju bi ljudi povezivali velike hitove kao što su ‘Jeep, Jeep’, ‘otkini, bebe’, ‘Lumpenco’ ili ‘Cubiche de azucar’ itd.
Uz ovu uspješnu glazbenu karijeru začudo je ostala daleko od svjetla reflektora i vrlo rijetko se pojavljuje u javnosti. Udata je za vlasnika televizije Pink i ima dvoje dece – Sandru i Aleksandra. Nadalje, ističe se da su bivši muž i žena u vrlo dobrim odnosima te da je umjetnik u vrlo dobrim odnosima s Mitrovićevom sadašnjom suprugom Milicom.
‘Pjevajući nikad nisam išla na jednomjesečne turneje jer sam htjela ostati posvećena svojoj djeci da ne odem od kuće dulje od tri dana. Iskreno, moja obitelj i Željkova obitelj pružile su mi neprocjenjivu podršku dok sam odrastala, uvijek su bili tu kad god je trebalo’.
‘Uvijek sam mislila da je obiteljska podrška baza i nikad mi se nije sviđao izraz samohrana majka koji je tada rekla. Sonja Mitrović Hani bavi se produkcijom i aranžiranjem u društvu renomiranih umjetnika.
Među najsloženijim i najneobičnijim živim organizmima na našem planetu su gljive i njihov nevjerojatan skriveni svijet. Stvar koja se često ne primjećuje u usporedbi s biljkama i životinjama, gljive imaju fenomenalan ekosustav koji se proteže daleko ispod površine tla, gdje ga je New Yorker opisao kao otprilike “20 milja dug, ali samo nekoliko inča širok”. Ovaj ‘wood-Internet’ ili Wood Wide Web izvučen je iz puke činjenice da u prostoru od jedne ili dvije ruke pod zemljom žive tisuće niti koje povezuju sve biljke. Gljive su zapravo ‘nevidljivi okvir’ na kojemu stoje brojne šume i livade kao posrednici i graditelji ekosustava.
Vjerojatno je jedna od najzanimljivijih funkcija gljiva njihov međusobni odnos s ciklusima hranjivih tvari u biljnom svijetu. Procesom poznatim kao mikoriza, korijenje biljke koegzistira na prijateljski način s micelijem gljiva. Gljive pomažu biljkama izvući teško dostupne minerale, poput fosfora i dušika, dok biljke u zamjenu plaćaju dio svojih ugljikohidrata gljivama. Na taj se način gljive pokazuju kao suputnik utjehe biljkama i pomažu im da izađu iz raznih izazovnih situacija, uključujući i one najčešće poput nedovoljne vode ili napada bolesti.
Jedan od najistaknutijih primjera ove vrste simbiotskog odnosa je u šumama sekvoje u Kaliforniji – gdje gljive pomažu tim starim stablima da prežive stotinama godina. Ispod šume nalazi se ogromna mreža micelija koja može biti duga stotinama milja i pupa ne samo između sličnih vrsta, već i između potpuno različitih grmova i biljaka. Na taj način drveće i biljke ‘stupaju u interakciju’ i mogu upozoriti ostatak šume kada su neki njezini dijelovi napadnuti od insekata ili kada nedostaje vode. Osim toga, također su uključeni u proces razgradnje u kojem razgrađuju većinu organskih materijala i ponovno ih čine dostupnima za recikliranje.