Prije mlade voditeljice Dajane Paunović, Žika Jakšić je bio u braku već je prošao kroz jedan brak, koji se kasnije razveo. Njegova prva supruga Snežana bila je daleko od pažnje javnosti, ali zato je majka njegovog prvorođenog sina Andrije. Razvela me prva žena bolje nego prvi udarac – javno sam o tome prvi put progovorio kada me je vodila Slavica Đukić Dejanović.

Značajna prekretnica u životu je razvod nakon desetljeća braka. I ona i ja smo se po prvi put našli pred velikim dugom. Previranja su se odvijala tijekom godine dana; Ja sam je doveo u ovaj kaos i postalo joj je previše, rekao je, očito potresen.

Pa, dogodio se veliki poremećaj u mom životu. Otišao sam i bankrotirao! Pada mi jer kad je osoba s jasnoćom želje, ona prečesto završi s onim što ne želi. Bilo je to 2000. godine dok sam u Njemačkoj pokušavao izgraditi bolji život za svoju suprugu Snežanu i sina Andriju.

Nakon partnerstva s hotelom u Njemačkoj, shvatio sam da je to loša investicija. Skoro sam izgubio svu ušteđevinu. To je dovelo do velikog financijskog gubitka, pa sam njemačkim bankama ostao dužan oko 100.000 maraka. Trebalo mi je šest godina da otplatim taj dug – ispričao je svojedobno Žika koji je u svom braku postepeno počeo doživljavati poteškoće.

Žika Jakšić je 2001. godine podnio tužbu za razvod od supruge Snežane. Ipak, otvoreno joj je zahvalio na doprinosu u usmjeravanju njihovog sina Andrije u dobrom smjeru i napomenuo da su on i Snežana i danas jako dobri ‘prijatelji’.

 

 

 

Anatomija mozga bila je predmet sveobuhvatnog istraživanja i pokazuje mnogo sličnosti između različitih vrsta. Jedine glavne razlike su u veličini pojedinih regija mozga i zbog različitog broja živčanih stanica ili neurona koje imaju. Mozak je mreža koja obrađuje informacije i koja se putem živaca povezuje s ostatkom tijela. Ti su živci uglavnom povezani s tijelom preko leđne moždine, koja je dugačka oko 45 cm.

Svaki neuron ili živčana stanica ima dva posebna dijela: jedno tijelo stanice i nastavke. Tijelo sadrži mnoge kratke procese; dendriti i jedan dugi nastavak, neurit ili akson. Kratki produžeci (dendriti) pomažu neuronu prikupiti informacije iz svoje okoline, dok dugi produžeci (neurit/akson) pomažu u dijeljenju tih informacija s drugim stanicama koje leže daleko jedna od druge, poput živčanih ili mišićnih stanica. Sve ove funkcije ne razlikuju se od bilo kojeg drugog živog staničnog tijela koje obavlja osnovne biološke aktivnosti za svoj opstanak i održavanje okoline prikladne za rad neurona.

Ads