Emotivna nestalnost Jelene Karleuše već je neko vrijeme općepriznata. Vrlo razglašena epizoda s Ognjenom Vranješem, koji ju je ne samo oklevetao, već je i njihovu prepisku izložio javnosti, naposljetku je dovela do raspada njezina braka s Duškom Tošićem. Iako se službeno nisu razveli, posljednje četiri godine žive odvojeno.

2005. godine javnost je zapljusnuo val uzbuđenja jer su Jelena Karleuša i Bojan Karić izmijenili zavjete, pobudivši nadu u nezaboravnu ljubavnu priču. No, na opće iznenađenje, samo nekoliko mjeseci kasnije njihovom bračnom blaženstvu došlo je do naglog kraja, što je izazvalo buru u regiji. Raspad braka Jelene Karleuše postao je vruća tema, a mediji su spekulirali o potencijalnoj prevari kao katalizatoru razvoda. Bojan Karić u intervjuu za magazin Gloria progovorio je o njihovoj razvodu, istaknuvši kako su i on i Jelena zamišljali zajedničku budućnost te da ih je raspad zajednice zatekao.
“Da nisam imao vjere u našu vezu, ne bih se odlučio oženiti. Naše zajedničko putovanje odvijalo se glatko dok se nisu pojavile određene okolnosti. Međutim, prihvaćam da je učinjeno što je učinjeno. Donijela sam odluku prekinuti to i preseliti se naprijed”, rekao je Karić. Kada su ga upitali ima li osjećaja razočaranja, samouvjereno je odgovorio: “Nikakvog. Izvukao sam neizmjerno zadovoljstvo iz dvogodišnjeg iskustva i ne žalim.” U početku sam se suočavao s izazovima koji su me ostavljali zbunjenim, ali na kraju sam došao do točke prihvaćanja svega što se dogodilo. Trenutno sam zadovoljan i željan ići dalje. Nakon razvoda, par je odlučio napustiti stan koji su dijelili tijekom kratkog braka. “Od tada sam se privremeno preselio u drugi stan dok čekamo dovršetak našeg novog doma.

Karić je otkrio kako je obnova prvotno imala za cilj urediti prostor primjeren potrebama njihove obitelji. Međutim, promjena mišljenja dovela je do odluke da se zaustavi proces i umjesto toga odabere dekor koji je opušten i živahan. Ovo otkriće služi da se odbace bilo kakve pretpostavke oko predbračnog ugovora.

Dodatno upozorenje o vijestima: ažuriranje zdravlja

Đumbir, znanstveno poznat kao Zingiber officinale, dugo se koristi kao tradicionalni lijek za učinkovito rješavanje raznih zdravstvenih problema. Obilna vrijednim spojevima kao što su gingerol i gingerdion, ova izvanredna biljka posjeduje mnoštvo korisnih svojstava, uključujući protuupalno, antioksidativno, antimikrobno i antiemetičko djelovanje. Ako naiđete na simptome probavnih smetnji, poput nadutosti, gastritisa ili mučnine, čaj od đumbira može vam pomoći. Za pripremu ovog umirujućeg napitka jednostavno narežite svježi komad đumbira i prelijte ga vrućom vodom. Pustite da se natopi nekoliko minuta, zatim procijedite i uživajte u utješnom napitku. Đumbir ne samo da pomaže kod probavnih problema, već također pruža predah od menstrualnih grčeva, migrena i artritičnih bolova.

Antioksidativna i protuupalna svojstva gingerola i gingerdiona, među ostalim aktivnim komponentama, čine đumbir vrijednim sastojkom. Posebno je poznat po svojoj sposobnosti ublažavanja mučnine, bilo da se javlja tijekom trudnoće ili putovanja. Osim toga, đumbir može pomoći u smanjenju boli i upale, poboljšanju probave, stimulaciji cirkulacije krvi i jačanju imunološkog sustava. Med, s druge strane, posjeduje vlastita antibakterijska i protuupalna svojstva, što ga čini popularnim prirodnim lijekom. U kombinaciji s đumbirom, on postaje snažan pojačivač imunološkog sustava i pomaže u ublažavanju simptoma povezanih s običnom prehladom i gripom. Da biste iskusili ove dobrobiti, jednostavno pripremite šalicu čaja od đumbira i zasladite ga medom za dodatni okus i poboljšane terapeutske učinke. Za umirujući napitak koji ublažava kašalj i nadraženo grlo, pomiješajte med, limun i toplu vodu.

Za dodatni umirujući učinak, dodajte malu količinu đumbira. Đumbir se može integrirati u dnevne obroke i koristiti u medicinske svrhe na različite načine. Može poslužiti kao kulinarski začin kada se svježi đumbir doda jelima ili potopi u vruću vodu kako bi se napravio divan čaj. Osim toga, đumbir u prahu ili svježi đumbir mogu se umiješati u smoothieje i sokove kako bi pružili dodatnu snagu. Iako se prirodni lijekovi općenito smatraju sigurnima, imperativ je naglasiti važnost savjetovanja sa zdravstvenim djelatnikom, osobito ako imate postojeće zdravstvene probleme ili uzimate druge lijekove, kako biste bili sigurni da nema potencijalnih kontraindikacija ili interakcija.

Ads