Činjenica da stope razvoda i dalje rastu i da je manje vjerojatno da će se parovi vjenčati je nešto čega smo svi već svjesni. Glavni razlozi zašto se to događa bit će razrađeni danas. . . Prije nekoliko desetljeća, ako je osoba navršila dvadeset pet godina, a da nije sudjelovala u bračnoj instituciji, nazivali su je neženjama ili usidjelicama. Ovakav pogled na stvari danas se drastično promijenio: vrlo malo ljudi ulazi u bračnu obvezu u dvadesetima.

To se odnosi na velik broj onih koji ostaju nevjenčani čak i do srednjih tridesetih, kao što je to uistinu slučaj u današnjoj generaciji.

Razlog glasi: “Još se nije probudio”: to je glavni čimbenik koji potiče suvremenog muškarca na odgađanje braka zbog zaštićenosti roditelja i nedovoljno razvijenog osjećaja muževnosti, odnosno spremnosti na pretpostavku obiteljski život i odgovornosti.

Smatraju da su još uvijek premladi za udaju i “metnu okove” na svoj život. Loše iskustvo Bez obzira radi li se o braku, muškarac je možda već imao vlastito loše iskustvo u dugotrajnoj vezi koja je loše završila. Ovaj negativan rezultat može itekako provocirati strah da će ga brak opteretiti – i najvjerojatnije je to jedan od razloga koji je utjecao na to da se kloni takve obveze. Štetan utjecaj majke U osobnom životu muškarca majka može negativno utjecati na njega.

S vremenom bi mogao početi odbijati djevojke koje se pojave ili bi mogao napraviti gestu prema nekoj koja nije prikladna za mladića. Mnoge majke često izgovaraju rečenicu da nijedna djevojka nije dovoljno dobra za mog sina. Na kraju, ovaj čin posesivnosti tjera sve potencijalne partnere jer je vrlo malo žena spremno upustiti se u izravan sukob s majkom svog budućeg muža. Iskrena ljubav prema samoći Doista, istina je da ljubav prema samoći nije nešto o čemu se samo razmišlja.

Za neke je ljude samački život vrlo dobrodošao zbog njegove slobode da rade što žele, bez ikakvih drugih čimbenika ili rasporeda koje treba uzeti u obzir. Ova je kategorija specifičnija između 45. i 50. godine jer su se do tada već udomaćili u vlastitim režimima i ne vole izmjene ili nametanje planova od strane drugih.

Kao rezultat toga, uživaju u svojoj samoći i ne osjećaju potrebu za partnerom ili odgovornostima koje dolaze s bračnim životom. Suvremeni uvjeti egzistencije U današnjem svijetu o razlikama među spolovima već je riječ: muškarac je napredovao u karijeri, a žena je bila domaćin. Ali u današnje vrijeme, posebno muškarci, imaju sposobnosti kuhati, prati rublje i glačati odjeću.

Oni više nisu zahtjevni za obavljanje ovih zadataka od žene; bračni život im više nije neophodan. Glavni problem je izbor partnera. S ovim se problemom često susreću muškarci koji žele zasnovati obitelj, jer mnogi niti ne znaju kako započeti taj proces. Oni im trebaju da ne znaju kako napraviti prvi korak u osvajanju žene i postizanju naočitosti.

Stoga se teško upuštaju u romantične veze. Kad se to dogodi, takvi odnosi uglavnom ne traju. “Nakon tridesete, iskustvo spojeva je više poput procesa intervjua.” Iako rečeno s humorom, to je činjenica. Do te dobi i muškarci i žene imaju osjećaj što žele od partnera.

Proces upoznavanja je poput razgovora za posao koji odražava očekivane zarade i gubitke koji bi mogli nastati. Rezultat toga je da izuzetno otežava potragu za prikladnim partnerom s kojim osoba može biti partner i voditi ispunjen život. Ako vam dosadi samački način života, a budućih ljubavnih partnera nema na vidiku, psiholog će vam dobro doći.

Ads