Rukometašice Srbije su u trećem kolu grupe C Evropskog kupa u Njemačkoj izgubile od Crne Gore 29:30 (14:15). Srbija je posle ove utakmice eliminisana sa Evropskog prvenstva posle prve faze.Matematika pred ovaj meč je već jasna – samo pobeda Orlova može da prođe u narednu fazu takmičenja, a tu je i Mađarska.Pobeda protiv Island. Sada nemaju mnogo izbora – pobjeda nad Crnom Gorom za prekid niza na ovom turniru je imperativ, ali… Crna Gora je krenula snažno (0:3), ali naši igrači sve do kraja prvog poluvremena (14:15) nisu našli način da dođu do preokreta. Izjednačili su na početku drugog poluvremena golom kapitena Ilića (18:17), ali je onda protivnik snažno pritisnuo, Vujović je krenuo u akciju, a “lavovi” su za sat vremena preokrenuli situaciju (18:17). 20). Potom je utakmica ušla u završnicu punu neizvjesnosti, a crnogorski tim se pokazao strpljivijim u ovoj “igri živaca”. Za 10 sekundi do kraja utakmice na semaforu je pisalo 29:29.

Kod Srbije najefikasniji su Lazar Kukić (7 golova) i Nemanja Ilić (5 golova). Kod Crne Gore istakao se Branko Vujović sa 8 golova, Miloš Vujović i Nemanja Gelbović postigli su po 7 golova, a Vuko Bo Rožan 6 golova. Srbija je utakmicu završila sa 2 poraza i 1 remijem, dok je Crna Gora utakmicu završila sa 1 pobjedom i 2 poraza.